Autor Zpráva
Sorty
Profil *
Ahojte, mám menší problém s formulárom. Ide o to, že pokiaľ je užívateľ prihlásený tak z DB načíta jeho meno a mail, ak nieje tak ich musí vyplniť ručne.

Keď nieje prihlásený tak sa zobrazuje tento kód
<input type="text" id="CeleMeno" maxlength="50" size="50" class="textInput"  />

To ide.
A keď je prihlásený tak
<input type="hidden" id="CeleMeno" maxlength="50" size="50" class="textInput" value="<?php echo $uzivatel->data['CeleMeno']; ?>" />

A tu je ten problém, pretože mi po odoslaní formuláru napíše, že meno nebolo vložené, vo value sa síce nachádza, ale pokiaľ je pole hidden tak mi to neberie, ak type="text" tak áno, ale následne po obnovení stránky to meno z toho poľa aj tak zmizne ale vo value je. Neviem ako to proste ošetriť aby to pole bolo skryté a aby to aj fungovalo :(

ďakujem za každú radu
PostCC
Profil
Chybí atribut NAME. Některé prohlížeče si s chybějícím NAME poradí a nahradí jej ID, ale zřejmě nikoli u všech typů tagu a navíc je to chybné chování.

Správně tedy:

<input type="text" name="CeleMeno" id="CeleMeno" maxlength="50" size="50" class="textInput"  />


resp.

<input type="hidden" name="CeleMeno" id="CeleMeno" maxlength="50" size="50" class="textInput" value="<?php echo $uzivatel->data['CeleMeno']; ?>" />
tiso
Profil
Sorty: chýba ti atribút name: <input id="CeleMeno" name="???" …>
Sorty
Profil *
Ďakujem za super rýchle odpovede, ale aj tak stým mám stále problém :(
Upravil som script a dal som tam teda name="CeleMeno", nahral na server, skúsil a išlo to.. ale po obnovení stránky mi to znova nezobralo. Nechápem tomu, niekedy to zoberie a niekedy nie a pritom meno vo value je stále napísané.
Pokiaľ sa to vyplní ručne tak to ide perfektne a stále tak som z toho trošku mimo :o

Funkcia, ktorá to kontroluje zatiaľ bez mailov, len meno a text správy:
private function validate($nick = null, $msg = null) {
		$nick = $this->strFilter($nick);
		$msg = $this->strFilter($msg);
		if(empty($nick)) {
			$this->returnMessage(null, 'Napíšte vaše meno!');
			return false;
		}
		if(empty($msg)) {
			$this->returnMessage(null, 'Vložte text správy!');
			return false;
		}
		else {
			$this->addMessage($nick, $msg);
		}		
	}

V tom by nemala byť chyba keď to funguje, akurát nie pre prihlásených stále :( Pokiaľ funkciu vypnem, tak síce nenapíše chybu, aby som vložil meno, ale zase do databázy to CeleMeno neuloží.

ďakujem ešte raz
tiso
Profil
Sorty: ten kód si sem pridal zbytočne, zaujímavé je ako vyzerá formulár (konkrétne tag form s atribútmi) a ako ho spracúvaš.
PostCC
Profil
Jste si jistý, že oba ty tagy se ve stránce nevyskytují současně? Pokud máte ve stránce vloženy oba tagy se stejným atributem NAME a druhý v pořadí (prohlížeč zpracovává data zleva doprava shora dolů) má nastaveno 'value=""', samozřejmě se na server odešle prázdná hodnota.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0