Autor Zpráva
lopik007
Profil
Zdravím Vás. Prosím Vás o jednu velkou pomoc. Již delší dobu se snažím napsat script který by zjišťoval návštěvnost stránek. Bohužel nějak se mi to nedaří. Každý script který jsem si napsal sice nefungoval, ale za to jsem si napsal kdysi dávno jeden, ale ten nezapočítával návštěvy. Co vlastně tímto tématem chci. Chtěl bych Vás poprosit o nějaký fakt solidní návod pro napsání php scriptu pro návštěvnost stránek, a jestli by návod mohl obsahovat i vynulování statistiky (návštěvnosti) byl bych velice vděčný.
mckay
Profil
lopik007:
Chtěl bych Vás poprosit o nějaký fakt solidní návod pro napsání php scriptu pro návštěvnost stránek, a jestli by návod mohl obsahovat i vynulování statistiky (návštěvnosti) byl bych velice vděčný.
Univerzální návod, a to ještě přesně na míru asi úplně existovat nebude.

Postup by byl takovýto:

1. Uživatel přijde na stránku, ty mu nastavíš session/cookies s platností jednoho dne a započítáš jeho návštěvu.
2. Na logované stránky si umístíš podmínku, která otestuje, jestli byla přijata cookies/session, pokud ano, neprovedeš nic, pokud ne - krok jedna.

Zapisovat to můžeš třeba do databáze, nebo souboru. To je na tobě.


Druhou možností je využít služeb našeho internetového giganta, konkrétně služby Analytics, kde ti stačí k vytvoření účtu gmail, nebo jiný google účet. Dostaneš javascript, který vložíš do stránek, které potřebuješ logovat a v administraci (analytics administraci) se ti pěkně flashově zobrazí spousta grafů a dalších vychytávek.

K tomuhle se pak ještě možná vztahuje služba na analýzu klíčových slov, nejvýznamnějších vyhledávacích dotazů atp., Webmaster tools, taktéž doporučuji.
ninja
Profil
lopik007: V čem vidíte výhody vlastního řešení? Buď použijte nějaké web analytics služby založené na měření přes JS (třeba ony Google Analytics), nebo využijte log webservu a program, který je zpracovává (AWStat, Clicktracks, atd.).
lopik007
Profil
Podrobný návod by nebyl? Nechci využívat žádné služby, jako je například (toplist, analytics, apod.) chci si něco napsat sám.
Takže prosím o návod
vynalezce
Profil
lopik007:
Co chceš aby to umělo?
Jak jsi na tom se znalostí PHP?
PostCC
Profil
lopik007:
www.google.cz/search?q=po%C4%8D%C3%ADtadlo+p%C5%99%C3%ADstup%C5%AF+php
lopik007
Profil
vynalezce:

No chci aby to umělo počítat přístupy (návštěvy) stránky, a pokud by byla možnost, tak i vynulování statistiky {návštěvnosti(Tzv. aby se počítali návštěvy, po vynulování od nuly)} To je vše co chci. Jo a chci to napsat sám, ne využívat (toplist apod.)
pointer
Profil *
Mne sa osvedčil PHPCounter , na to, že je založený na textových suboroch je to celkom slušny analyticky nastroj...
Chamurappi
Profil
Reaguji na lopika007:
Jo a chci to napsat sám, ne využívat (toplist apod.)
Lépe řečeno: chceš využívat nás. Ptáš se na kdejakou prkotinu a pokud ti teď dodáme nedostatečně polopatický návod, riskujeme stejný přísun dotazů jako jsme zažili s TinyMCE, overflowem a dalšími velkými problémy.
lopik007
Profil
Chamurappi:

TinyMCE ten mi na webu jde, ale jen ne u psaní článku, ale to je vedlejší.
Teď řeším návštěvnost stránek, a to jak a kde bych našel fakt solidní návod.
mckay
Profil
Žádný solidní návod neexistuje.
lopik007
Profil
mckay:

Tak alespoň podrobný návod.
jenikkozak
Profil
lopik007:
Tak ten existuje, napsal ti jej [#2] mckay, zkus si to aspoň přečíst a zapojit fantazii.
Anonymní
Profil *
ja ti ten navod vytvorim, napis mi na icq 8383-9021 a dohodneme sa na cene
lopik007
Profil
Anonymní:
Díky, ale nemám zájem. Já se ptám na radu (návod) ne na vytvoření.
test
Profil
lopik007:
Google > jak vytvořit počítadlo návštěv (přístupů).

Co víc po nás chceš?
PostCC
Profil
lopik007:
Musíte pečlivě číst, on vám nenabízí vytvoření toho scriptu, ale toho návodu. Myslím, že to je přesně to, co jste chtěl. A protože je to zřejmě poslední člověk, který tady na fóru má náladu se těmi vašimi nesmyslnými požadavky zabývat, myslím, že byste neměl odmítat.
lopik007
Profil
PostCC:
Mi na icq nabízel vytvoření scriptu, za 10 euro, jsem blázen?
PostCC
Profil
lopik007:
Musím odpovídat?

Dobře, tak co chcete? Návod? Google jich vrací desítky. Přesto se sem pořád vracíte s požadavkem "chci radu, návod". Tak jaký návod to má být, když žádný z těch, které na internetu existují a jsou dohledatelné přes Google nevyhovuje?
lopik007
Profil
PostCC:
Vyhuvuji, jenže jsem narazil na pár návodu kde bud není kompletní, nebo je to jen obyč kolikaty navštěvník jste
jenikkozak
Profil
lopik007:
A co ti na tom vadí? Pak prostě tu hodnotu vymažeš a počítá to od začátku.
PostCC
Profil
lopik007:
Nu, pak je třeba hledat dál. Nebo trochu přemýšlet a upravit si script dle svých představ. Pořád marně vyhlížím nějaký problém.
Nox
Profil
lopik007u ty si případ... sice nechceš hotový skript, ale chceš naprosto přesné instrukce jak takový skript vyrobit bez toho, aniž bys musel zapojit vlastní hlavu...
osobně nevidím důvod sem (dále) přispívat...
Lamicz
Profil
lopik007:
"Mi na icq nabízel vytvoření scriptu, za 10 euro, jsem blázen? "
Programuje se přece odjakživa zadarmo, co? Kdo to kdy viděl za práci platit...
PostCC
Profil
lopik007:
Tohle nechápu. Tady:

http://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=30&topic=113877&page=-1

nabízíte webdesign za 8 euro. Na druhou stranu koupit script, na který zjevně nestačíte, za 10 euro považujete za projev šílenství? Něco je špatně...
lopik007
Profil
Lamicz:
Tak ne, ale za 10 eur? To já měl veškerou práci s tvorbou levněji.

PostCC:
Viz odpověd pro Lamicz
PostCC
Profil
lopik007:
Já tu nechci řešit co kolik stojí a jestli to skutečně má tu cenu. Obecně platí, že pokud něco neumím a nejsem schopen to získat vlastními silami (v tomto konkrétním případě s drobným usměrňováním a doporučeními zkušenějších), musím počítat s tím, že za to zaplatím. Kolik, to je otázka, vycházející z rovnováhy mezi nabídkou (na kolik si dodavatel produkt cení) a poptávkou (kolik se mi vyplatí do toho investovat).

Nicméně zde stojí otázka stále stejně - kam jste při práci dospěl, kde jste se zasekl, co jste udělal pro vyřešení problému a s čím tedy potřebujete poradit? Návodů je plný internet, pokud s nimi nejste spokojen, vyviňte vlastní iniciativu a když nevíte kudy dál, ptejte se. Vlastní návrhy řešení jsou vítaným doplňkem dotazu, protože na nich lze demonstrovat co lze udělat lépe, případně od čeho se odrazit.
Anonymní
Profil *
lopik007
Mi na icq nabízel vytvoření scriptu, za 10 euro, jsem blázen?
nvm odkial to mas ale hccel som 4-5 a pri ponahladi 8-9

Moderátor nightfish: Tvůj projev je špatně srozumitelný, piš prosím s diakritikou a (česky nebo slovensky).
blazej44800
Profil
Pisem zadarmo :D : Skus si to cez sql databazu.....v php si vytvor subor ktory ti najpr nacita z DB aktualny stav navstevnosti a potom urobi ze +1 a je to...... mazanie vyriesis tak ze tam das nulu :D

Alebo ak by si to chcel presnejsie tak si vytvor jednu tabulke v tvare ID DATUM a potom ti to dajaky PHP skript vypise podla toho za kay cas chces vytvorit vypis :D ... chapes??

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0