Autor Zpráva
Nickname
Profil *
Dobré ráno
Chcel by som sa opýtať ako si môže užívateľ(alebo skôr systém) zapamätať pripojenie k databáze, aby ho pri mnohonásobnom načítaní stránky nemusel pripájať k databáze na novo. Ide o taký problém mám stránku vo framoch (Nie, ja naozaj nemôžem za to, že ide o rámy a taktiež s tým nemôžem nič robiť) v jednom frame tree.php sa má zobraziť stromové menu z dát z databázy (ktoré budem ajaxom postupne po onclicku volať). Avšak potrebujem aby sa mi pri každom onClicku nespustil connect na databázu na novo. Potrebujem teda pri prvom načítaní si tento connect zapamätať a potom s ním ďalej pracovať hoci aj ajaxom. Napadlo ma, že zrejme sa to bude ukladať do global premenných ale to si neviem predstaviť s ajaxom, tak ma potom napadlo $_SESSION avšak neviem ako na to pretože doteraz som pamätal v SESSION iba premenné a nie celé pripojenie na DB. Je to naozaj súrne, pretože databáza obsahuje obrovské množstvo dát a pripojenie trvá aj 10 sekúnd. Používam databázu MaxDB a pripájam sa na ňu cez ODBC. Nejaké nápady?

Veľká vďaka
Tori
Profil
Zkoušel jste odbc_pconnect()? Více informací o persistentním připojení k db viz téma Počet připojení k databázi.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0