Autor Zpráva
Nickname
Profil *
Zdravím mám problém potrebujem uložiť do SESSION dvojrozmerné pole a to konkrétne názov rádia a ID.
Našiel som niečo také na internete
<?php
session_start();
$array = array();
for($i=0;$i<5;$i++) {
$array[] = $i; //insert $i to an array
}
$_SESSION['array'] = $array; //assign $array to the session variable $_SESSION['array']
?>

a vo výpise
<?php
session_start();
$array = $_SESSION['array']; //assign $_SESSION['array'] to $array
foreach($array as $value) {
print $value; //print $array contents
}


avšak to spraví len 1rozmerné pole... Potreboval by som niečo na štýl

$array[][] = $i $j; //insert $i to an array

avšak neviem ako to docieliť :/

Vďaka za odpoveď
larryx
Profil
$_SESSION['nazov']['id']
Nickname
Profil *
larryx:
Toto viem, ale ja tam potrebujem uložit n hodnôt a nie len jednu.... ja tie hodnoty budem vyberať z DB a potrebujem ich uložiť do dvojrozmerného poľa
Alphard
Profil
Nejsem si jist, jak to myslíte, ale třeba pomůže
$array[] = array($i, $j);
Nickname
Profil *
Alphard:
Ak som to správne pochopil tak by to malo srpaviť trebárs pri hodnotách nick: abc def ghi (povedzme momentálne, že to bude $i) ID: 1 2 3

potreboval by som vlastne aby jednej hodnote poľa boli priradené 2 dáta takže napríkald 0 prvok poľa by obsahobal {abc,1}
a celkovo pole by teda vyzeralo:
({abc,1},{def,2}{ghi,3})
Nickname
Profil *
Alphard:
keď som to spravil takto ako ste mi povedali

$array = array();
for($i=0;$i<5;$i++) {
for($j=5;$j>0;$j--)
{
  $array[] = array($i,$j); //insert $i to an array
}
}
$_SESSION['array'] = $array; //assign $array to the session variable $_SESSION['array']


tak mi to spravilo

Array ( [0] => 0 [1] => 5 ) Array ( [0] => 0 [1] => 4 ) Array ( [0] => 0 [1] => 3 ) Array ( [0] => 0 [1] => 2 ) Array ( [0] => 0 [1] => 1 ) Array ( [0] => 1 [1] => 5 ) Array ( [0] => 1 [1] => 4 ) Array ( [0] => 1 [1] => 3 ) Array ( [0] => 1 [1] => 2 ) Array ( [0] => 1 [1] => 1 ) Array ( [0] => 2 [1] => 5 ) Array ( [0] => 2 [1] => 4 ) Array ( [0] => 2 [1] => 3 ) Array ( [0] => 2 [1] => 2 ) Array ( [0] => 2 [1] => 1 ) Array ( [0] => 3 [1] => 5 ) Array ( [0] => 3 [1] => 4 ) Array ( [0] => 3 [1] => 3 ) Array ( [0] => 3 [1] => 2 ) Array ( [0] => 3 [1] => 1 ) Array ( [0] => 4 [1] => 5 ) Array ( [0] => 4 [1] => 4 ) Array ( [0] => 4 [1] => 3 ) Array ( [0] => 4 [1] => 2 ) Array ( [0] => 4 [1] => 1 )

Pričom ja potrebujem aby mi to spravilo array([0]=>0 5,[1]=>0 4,[2]=>0 3...) s tym aby som vedel pristupovat k obom hodnotam

neviem ako to spraviť

vďaka
Alphard
Profil
Nickname:
Je mi líto, ale opravdu nevím, po jakém výsledku toužíte.
Možná takhle, ale zas jen hádám…
$array = array();
for($i=0;$i<5;$i++)
{
  for($j=5;$j>0;$j--)
  {
    $array[$i][$j] = 'hodnota'; //insert $i to an array
  }
}
tiso
Profil
Nickname: a nestačilo by ti toto:
$_SESSION['radia'][$nazev_radia]=$id;
alebo naopak:
$_SESSION['radia'][$id]=$nazev_radia;
nightfish
Profil
Nickname:
ja tie hodnoty budem vyberať z DB a potrebujem ich uložiť do dvojrozmerného poľa
nepotřebuješ něco v tomto stylu?
$result = mysql_query("SELECT `id`, `nazev` FROM `radia`");
$pole = array();
while (list($id, $nazev) = mysql_fetch_row($result)) {
  $pole[$id] = $nazev;
  // a nebo třeba
  // $pole[] = array($id, $nazev);
}
var_dump($pole);
Nickname
Profil *
To tiež nie je to čo hľadám :(
Mám proste $_SESSION['array'] do neho potrebujem natiahnuť všetky riadky z databázy názov rádia RADIO a id v stromčeku ktorom je (to je vlastne jedlo proste nie je to jedinečné)PARENT_ID a potrebujem ich uložiť do poľa do toho $_SESSION aby som s tým vedel pracovať neustále a nemusel stále vyťahovať z DB...
potrebujem spraviť pole kde by jeden identifikátor [n] patril aj pre RADIO aj pre PARENT_ID teda povedzme že sú 3 rádia abc,def,ghi a maju parent_id 1,2,1

array([0]=>"abc" 1,[1]=>def 2,[2]=>ghi 3); a potrebujem napríklad keď pristupujem k [0] aby som vedel aj id_parent aj radio teda aj abc aj 1... Skúšal som to robiť cez 2 polia to by aj šlo, lenže potom sa tie polia budú neustále meniť nejaké dáta tam buduú pribúdať niektoré sa mazať a musím ich stále zobraziť podľa abecedy tým pádom by sa mi ID_PARENTy s jednotlivíme RADIO pomenili preto to musím nejak hodiť do jedného poľa
tiso
Profil
Nickname: „To tiež nie je to čo hľadám :(
Tak hľadaj ďalej.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0