Autor Zpráva
Darja
Profil
Ahoj,
mám menší problém... Nainstalovala jsem si EasyPHP, spustím ho... ale php skriptiky mi prostě nefungují... nevíte, v čem by mohl být problem?
Zatím to řeším tak, že rovnou nahrávám na ftp, ale je to tak komplikovanější...
nightfish
Profil
Darja:
nevíte, v čem by mohl být problem?
Máš to rozbité.
Beavis
Profil
Darja:
Mohl by to být zapnutý Skype, či jiný program využívající port Apache. Pokud by jsi nám sdělila přesnější info .. :-)
mckay
Profil
V návaznosti na Beavise je možné, že kromě skype, můžeš mít spuštěné třeba IIS nebo nějakou další ptákovinku k vlastnímu SMTP, která to blokuje. Pokud nic z toho nemůžeš vypnout, přeinstaluj server a nastav při instalaci port 90 třeba. Pak budeš zadávat localhost:90.
Darja
Profil
Skype vůbec nemám nainstalovaný... Nevím, který další program využívá Apache (mezera ve vzdělání :-( - IIS a SMTP nevím co znamená ...)
PostCC
Profil
Darja:
Otázka zní - co se stane při pokusu o spuštění PHP scriptu? "Nefunguje" neznamená nic.
Darja
Profil
Mám třeba stránky, kde mám zvlášť uloženou hlavičku+navigaci a použiju příkaz require.... a mně se zobrazí jen ta stránka bez hlavičky a navigace
PostCC
Profil
Darja:
Takže ve zdroji stránky jsou kromě HTML tagů zřejmě i nezpracované PHP bloky kódu, něco jako:

<?php Require "Hlavicka.php"; ?>


ano? No, pak se zřejmě nespouští interpret. Bohužel, EasyPHP neznám, já si PHP konfiguruju na IIS ručně :-( Nicméně na stránkách EasyPHP se určitě takový problém řeší, nepochybně nebudete první s takovým problémem.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0