Autor Zpráva
miniT
Profil *
Zdravim,
vytvořil jsem si takový menší Redakční systémek. Nyní do nej chci zabudovat multijazyk. Tak jsem se chtěl optat jaké s tím máte zkušenosti?
Mám vytvářet pro každou položku (navigace,článek,stránka,anketa,....) odlišnout URI?
www.xyz.cz/cze/clanek-1
www.xyz.cz/eng/article-1

Jaký pohled máte na odlišení jazykových verzí v URL (/eng/...., /cze/.....) je dobré to takto rozlišovat? Jak na to koukají vyhledavače? a z pohledu uživatele?

Díky za všechny rady, připomínky.
Senky
Profil
Myslím si, že rozlišovanie jazyka v url je dosť blbé. Radšej to rob cez cookie alebo session a na každú stránku daj formulár pre zmenu jazyka. A samozrejme, defaultný jazyk kontroluj cez hlavičky poslané prehliadačom...
H13
Profil
Odlišuj jazyk na základě parametrů (v URL):

...?lang=en
...?lang=cs

a pomocí mod_rewrite (.htaccess) je možné je pak změnit v url adrese jako to máš uvedený (tedy jazyky jako složky)

www.stra_nka.cz/cs/...
www.stra_nka.cz/en/...

Senky
Tipuju, že se nevyhne předávání jazykovýho kódu všem metodama: postem, getem ale i v session
miniT
Profil *
Po stránce programovací neni pro mě nic problém.. Jen si chci urovnat jak a co všechno překládat, a jak a co zobrazovat.

Zda postačí pro URL jen rozlišit jazyk (článek bude mít pro všechny jazykové verze pouze jednu URL [clanek] )
www.xxx.cz/cs/clanek
www.xxx.cz/en/clanek

Nebo rozlišovat jak jazyk tak i vytvářet pro každý "článek,stránku,.." jinou url, pak by to vypadalo:
www.xxx.cz/cs/clanek
www.xxx.cz/en/article

Nebo uvádět pouze článek (opět - má mít článek více URL (pro ENG - article-1, pro CZE - clanek-1) nebo pouze jednu statickou pro všechny)
www.xxx.cz/clanek-1
www.xxx.cz/article-1
(nastavit výchozí jazyk, popřípadě nastavovat jazyk dle uživ. jazyku nataveném v prohlížeči, a následné uložení do session/cookies + možnost změnit jazyk)
shaggy
Profil
Senky:
Rozlišovanie jazyka cez url je blbé iba podľa teba, alebo máš na to aj nejaký argument? Fakt, že k jednej url adrese by mal prislúchať iba jeden obsah, ti asi nič nehovorí, však?
Ak by to urobil podľa teba, tak ani používatelia a ani vyhľadávače ho nemajú moc radi - pretože ak by prišiel návštevník na stránku domena.cz/article-1, tak by mu web vrátil obsah v češtine, aj keď by mu jeho známy poslal odkaz na anglický text.
Mastodont
Profil
www.xxx.cz/en/clanek

To není dobrý postup, anglicky mluvícím slovo "clanek" neřekne vůbec nic.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0