Autor Zpráva
ondra15
Profil
Ahoj, našel jsem si na diskuzi nasledující ukázkový příklad pro includování:
root/index.php 
root/pages/* //tady budou umisteny vsechny soubory ktere chces includovat do index.php. Soubory musí mít koncovku .php 

do tech includovanych souboru se uz nepise <html><head></head><body></body></html> 

index.php 
------------
<html>
<head>
</head>
<body>
<div id="content">
<div id="menu">
<a href="?pg=seznam">Seznam hráčů</a><br>  // odkazem se includuje obsah souboru /pages/seznam.php
<a href="?pg=kontakty">Kontakty na hráče</a>
</div>
<div id="stred">
<?php
if (isset($_GET['pg'] { //existuje promenna GET pg - URL ve tvaru domena.cz/index.php?pg=stranka
    if (file_exists('pages/' . $_GET['pg'] . '.php')) { // jestli existuje ve slozce pages soubor stranka.php, pokracuj
        include ('pages/' . $_GET['pg'] . '.php')); // vloz soubor stranka.php
    } else {
        include ('pages/404.php') // jinak vloz 404.php - stranka nenalezena. Nemusi byt, ale muze
    }
}
?>
</div>
</div>
</body>
</html>

root/pages/seznam.php 
------------------------------ 
na seznamu se stale pracuje 

root/pages/kontakty.php 
------------------------------ 
kontakty sem zatim zadny nesehnal 


A když to na wz.cz dám do složky pages/ (jak index.php, tak seznam.php), tak mi vyskočí hláška:
Parse error: syntax error, unexpected T_IF in /3w/xf.cz/c/chef06/pages/index.php on line 13

Netušíte, kde dělám chybu? Děkuji za pomoc..

Moderátor Joker: Doplnil jsem alespoň název chyby do titulku
Taps
Profil
ondra15:
řádek č. 19
if (isset($_GET['pg']))
ondra15
Profil
Taps:
To není správně. Ikdyž jsem laik, pokud ty závorky tady uzavřu, tak na řádku 21 mi jedna přebývá. Nebo jsem něco přehlídnul?
jenikkozak
Profil
ondra15:
Ano, přehlédl, ta druhá závorka na řádku 21 nemá co dělat. Má tam být samozřejmě jen jedna.
ondra15
Profil
Ani tahle změna nepomohla. Nyní vyskakuje hláška
Parse error: syntax error, unexpected '}' in /3w/xf.cz/c/chef06/pages/index.php on line 17
.
xmark
Profil
ondra15:
o řádek výš:
include ('pages/404.php') ;
ondra15
Profil
A teď to zase vypisuje tyto chyby:
Warning: include(pages/seznam.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /3w/xf.cz/c/chef06/pages/index.php on line 16

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'pages/seznam.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /3w/xf.cz/c/chef06/pages/index.php on line 16


Ty soubory seznam a kontakty ulozim jako soubor.php, že? Díky za pomoc
jenikkozak
Profil
ondra15:
Ano, ulož ty soubory do složky „pages“.
Proč se takhle ptáš a raději to nevyzkoušíš? Nebylo by to rychlejší?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0