Autor Zpráva
samoch96
Profil
Takže cez web stránku http://html.over.cz/ (presnejšie Tu je ten script) som si stiahol script "Zaheslovanie web stránok" Bolo to v zip-e a keď som to rozbalil, bola tam ikonka "heslo.php". No ja, ako úplný neznalec PHP neviem, čo s tým mám robiť ďalej, takže ak by ste boli taký láskavý, veľmi by som Vám ďakoval, ak by ste mi pomohli.
Ten script si stiahnete aj tu:
Stiahnuť script zaheslovanie web stránok
Radovan789
Profil *
Najdi si řádek:
     if($PHP_AUTH_USER!= "a" || $PHP_AUTH_PW!= "a"):


a jak je tam dvakrát "a" v uvozovkách tak to změň na svoje heslo

například:

     if($PHP_AUTH_USER!= "heslo" || $PHP_AUTH_PW!= "heslo"):
samoch96
Profil
no áno dobre, to spravím, ale ako to dostať do mojej html stránky, ako to mám používať ...
Radovan789
Profil *
Pokud to chces do své HTML stránky tak tohle:
<?
  if (!IsSet($PHP_AUTH_USER)):
     Header("HTTP/1.0 401 Unauthorized");
     Header("WWW-Authenticate: Basic realm=\"heslo\"");
     echo "Přístup k těmto stránkám je vázán zadáním jména a hesla. heslo:a jméno:a";
     exit;
  else:
     if($PHP_AUTH_USER!= "a" || $PHP_AUTH_PW!= "a"):
       echo "zákaz vstupu!";
       die;
     endif;
  endif;
?>


Dej uplně nahoru a pak to ulož jako neco.php
samoch96
Profil
no a keď to už mám uložené (mám to pod názvom heslo.php)
samoch96
Profil
a ešte taká otázka, podporuje firma SZM (ktorá mi dá voľný priestor pre môj web) PHP?
panther
Profil
samoch96:
podporuje firma SZM (ktorá mi dá voľný priestor pre môj web) PHP?
proč se nezeptáš tam, kde by ti odpověď na tu otázku poskytli ti nejfundovanější - přímo u nich? Já se taky neptám v železářství, jestli mají v zelenině na druhém konci města čerstvé zboží.
samoch96
Profil
maš pravdu. Ospravedlňujem sa, SZM neposkytuje PHP pre verziu free a tak som sa rozhodol, že si zaheslujem web stránky cez JavaScript (i keď viem, že to nie je moc bezpečné) ale vyskytla sa ďalšia chyba, dúfam, že mi s ňou budete vedie´t pomôcť i keď je táto téma v rubrike PHP.
Toto je kód
<form name="formular" onsubmit="return false"> 

Heslo: <input type="password" size="10" name="heslo"> 

<input type="submit" value="Pokračovať" onclick="window.location.href = 'nieco/' + document.formular.heslo.value + '.html' "> 

</form>

Ako mám opraviť to, že keď zadám heslo (v tomto prípade je to slovo niečo) aby mi po zadaní správneho hesla neotvorilo kartu s URL nieco/nieco.html
ja ju chcem otvoriť len nieco.html
to nieco/ -- tam nechcem
panther
Profil
samoch96:
to nieco/ -- tam nechcem
tak proč ho tam máš? Když se zamyslíš, mohlo by ti dojít, že když někde něco přebývá, nejlepší je to smazat.
samoch96
Profil
šak som to aj urobil, potom som zadal heslo a URL zadanej stránky bolo: NaNnieco.html
čiže moju stránku nieco.html opäť nezobrazilo
panther
Profil
samoch96:
Nevím, co jsi kde umazal, trochu přemýšlet. Nezůstal ti tam náhodou plus (který v JS spojuje řetězce)? Tohle by mělo jít.
<input type="submit" value="Pokračovať" onclick="window.location.href = document.formular.heslo.value + '.html' ">
samoch96
Profil
ďakujem ti veľmi pekne :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0