Autor Zpráva
Matuzalem
Profil *
Potreboval by som poradiť. Mám formulár, ktorý umožňuje nahranie súboru. Potreboval by som čo najjednoduchšie zobrazovať v percentách priebeh nahrávania. Našiel som nejaké už hotové scripty, ktoré fungujú cez APC, ale väčšina využíva ešte aj ajax a kopu iných vecí ale fungujú. Preto sa chcem spýtať, nedá sa to urobiť len cez php? Teda úplne čo najjednoduchšie bez rôznych behajúcich obrázkov a podobných blbostí? Alebo to bude rýchlejšie ak si osekám už niečo hotové? ďakujem
PostCC
Profil
Matuzalem:
Jde to. Nicméně - musel byste použít např. iframe a hlavičku:

<meta http-equiv="REFRESH" content="5; url=http://www.example.com/">


což je navíc nespolehlivé a ve většině případů nedostačující. Obecně se bez Javascriptu, Ajaxu nebo Flash neobejdete. Příčina je ve skutečnosti, že klient musí během uploadu současně s posíláním dat opakovaně kontaktovat server a dotazovat se na průběh uploadu. Potřebujete tedy PHP (nebo jiný serverový jazyk) + klientskou komponentu, která dokáže obsloužit právě proces zjišťování stavu.

Pokud tedy nedokážete vyvinout vlastní řešení, je lépe využít nějaké existující a pokud možno v rámci zachování funkčnosti jej "osekat".

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0