Autor Zpráva
kozusnik.jan
Profil *
Ahoj, našel jsem na webu zmínku o Nette Framework. Četl jsem, že to nějak souvisí s PHP. Je to užitečné? Jeto k něčemu, když je web dělán pomocí Nette Framework? Dík za odpovědi
Medvídek
Profil
kozusnik.jan:
http://nette.org/cs/o-frameworku
kozusnik.jan
Profil *
Diky. Používáte na svých webech Nette Framework?
Radovan789
Profil *
Řeknu ti to asi takhle, všechno co dokáže Nette dokážeš i ty jen pomocí PHP, jen toho napíšeš 2x tolik. Framework je nástroj který ti zjednoduší kód (zkrátí), pro začátečníky je to ideální, ale pokud dobře umíš PHP a jseš si vědom všech problémů které můžeš napravit tak není důvod se "zbytečně" učit něco nového.
Nox
Profil
Spíš mnohem víckrát a hůř

Nesouhlasím...frameworky jsou i pro pokročilé - naopak od pokročilého programátora se tradičně vyžaduje znalost nějakého známého frameworku. Jedná se o otestováné základy pro psaní, není důvod si neurychlit práci kvalitním základem
http://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=8&topic=108878#23

Plus zkušenost z druhé ruky - co si člověk udělal Zend Certified Engineer, počet zakázek se mu značně navýšil

kozusnik.jan:
před učením se frameworku doporučuji se řádně naučit PHP (a programování a OOP atd.)
Radovan789
Profil *
[#5] Nox
No v PHP už dělám asi 4 roky ale když jsem se podíval na ty kódy Nette frameworku tak mě to docela odradilo, podle mě je tam všechno moc předem nařádkovaný, neměl bych chuť se to učit, protože jsem radší když ktomu kódu mám přístup a můžu si ho libovolně upravovat jak se mi zlíbí. Když mě ten kód napíše někdo jiný tak ztoho programování nemám tak dobrý požitek, nejde ani o požitek ale spíš že když si to napíši sám tak vím všechny nedostatky a problémy stím spojené, takže můžu jednoduše upravit. Když to napíše někdo jiný tak mu musím důvěřovat a doufat že všechno pojede jak má.

Každopádně z Noxem souhlasím, ulehčí to práci. Ale kódy si radši napíšu sám.
joe
Profil
Používám ho, ale některé věci mi na něm vadí a kolikrát řeším poměrně dlouho nějakou jednoduchou věc. Ale jinak ho mohu doporučit. Je to lepší, než psát všechno sám.
Mastodont
Profil
kozusnik.jan:
Nepoužívám.
Jan Tvrdík
Profil
kozusnik.jan:
Použití Nette Frameworku (či jiného - CodeIgniter, Zend Framework…) ti výrazně usnadní vývoj aplikace, protože za tebe automaticky řeší věci, které musíš (bys měl) řešit jinak sám. Pro začátek si přečti třeba článek na Zdrojáku – Nette Framework: zvyšte svoji produktivitu.
djlj
Profil
kozusnik.jan:
Nepoužívám.
H13
Profil
Radovan789
protože jsem radší když ktomu kódu mám přístup a můžu si ho libovolně upravovat jak se mi zlíbí

Sice Nette Framework neznám, ale tipuju, že se nebudu plést, když řeknu, že hlavní výhodou takového frameworku je to, že to, co potřebuju použít a hodí se mi, to použiju a to co mi zrovna nesedí, to si v rozšíření přepíšu - bez nutnosti úpravy základního kódu ... (tedy rozšířím si třídu a napíšu si vlastní metody)

Pokud mám nějakej nápad a chci ho realizovat, rozhodně se před tím nechci párat např. s vytvářením přihlašovacího mechanismu a jeho zabezpečením, se stránkováním, atd. Stejně jako se při psaní programu nebudu zabývat psaním operačního systému.

kozusnik.jan
Pokud se PHP učíš, začal bych od základů, pokud potřebuješ vytvořit nějakej projekt, rozhodně bych nějakej framework (třeba i Nette) prozkoumal.
Dtx
Profil *
No a co znalci frameworků doporučí více - Nette, nebo Zend? Bylo by to na psaní malých až středně velkých projektů (v budoucnu možná i velkých). Předpokládám, že na naučení bude potřeba zhruba stejného usílí. Otázkou je, co je na českém "php trhu" žádanější/používanější?
Jan Tvrdík
Profil
Dtx:
na psaní malých až středně velkých projektů
V tom případě určitě Nette, Zend je moloch.

na naučení bude potřeba zhruba stejného usílí
Podle Jirky Knesla by mělo mít Nette strmější křivku učení (= naučíš se ho rychleji).
kozusnik.jan
Profil *
Díky za rady. Prvni se ještě zdokonalím v PHP a pak uvidím :-). Ještě jednou díky za rady

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0