Autor Zpráva
akali
Profil *
Ahoj, potřeboval bych vypsat dva údajů na jeden řádek.. A poté ho zalomit a pokračovat dalšími dvěmi na další řádek, možná mám špatně něco v kódu? Nyní se t ovypisuje pořád pod sebe - možná jsem slepej
Tady je kód

<?php 
/********Vypis****************************************************************************************************/ 
// Připojení k databázi.
include 'db.php';
 
// Správné nastavení češtiny.
$objekt_vysledku = mysqli_query($db_spojeni, "SET NAMES 'UTF8'");

// Zaslání SQL příkazu do databáze.
$objekt_vysledku = mysqli_query($db_spojeni, 
  'SELECT * FROM Nabytek');

// Zobrazení všech vrácených dat.
while ($radek = mysqli_fetch_array($objekt_vysledku))
{
  echo '<h1>',$radek['nazev'],'</h1>';
  echo 'Cena <b>',$radek['cena'],'</b> ';
  echo 'Informace',$radek['text'],'<br>';
  echo '',$radek['text'],'<br>';
  echo '',$radek['img'],'</u>';
}
 
// Zavření objektu výsledku, protože už ho nebudeme používat.
mysqli_free_result($objekt_vysledku);
 
// Odpojení od databáze.
if ($db_spojeni)
  mysqli_close($db_spojeni);
 
?>
Dtx
Profil *
Ja tam v tom kodu vidim hodne veci spatne. Takovyto kod nemuze nikdy fungovat :) Doporucuju nastudovat zaklady php, html a css. Potom se muzeme bavit o vypisu dvou produktu na jednom radku (neco takoveho jsi chtel, nepletu se?)
akali
Profil *
Co se ti na tom zdá špatně, nasměruj mě nějakým směrem, jak ten výpis upravím, aby se to vypisovalo do řádku?
Dtx
Profil *
ale abych jen neprudil, nastitim, jak bych to asi resil ja:

$objekt_vysledku = mysqli_query($db_spojeni,  'SELECT * FROM Nabytek');

$i = 0;
foreach($objekt_vysledku as $row) {
    echo '<div class="item">'; // class item obsahuje float:left, a pak nejakou fixni sirku - tedy sirku toho jednoho boxu, v kterem bude info o produktu zobrazeno
    echo $row['veskere_info_z_db_ktere_chci_vypsat']; 
    echo '</div>';
    echo ( $i % 2 ? '<div class="clear"></div>' : '' ); // za kazdym druhym produktem zobrazi div s classou clear. Ta by mela obsahovat clear:both pro zruseni floatu predchozich prvku. Tim se kazdy lichy produkt zobrazi na novem radku a nebude se "lepit" vedle (vpravo) od predchoziho
    $i++;
}


Jinak k tem chybam: jsou tam jak syntakticke chyby, tak nejake zbytecnosti (s kterymi by to ale fungovalo), pak ale je videt obecna neznalost vykreslovani html prohlizecem. Pro nejake rozumne zobrazeni dvou produtku / radku vedle sebe bude proste potreba pouzivat elementy <div>.. nebo alespon tabulku.
akali
Profil *
Jasně, tohle mi hodně pomohlo. Jsem rád, za tyto drahocené rady, děkuji!

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0