Autor Zpráva
Daves
Profil *
Čau, zde jsem četl že je PHP parodie na programovací jazyk. Jak je to myšlené? A znamená to že PHP v dnešní době nemá smysl a že ho nahrazují jiné technologie jako je třeba ASP.NET?
nightfish
Profil
Daves:
Jak je to myšlené?
Pravděpodobně tak, že autor ovládá nějaký objektově orientovaný jazyk a nad PHP, do kterého je OOP vesměs dobastlené, ohrnuje nos.

A znamená to že PHP v dnešní době nemá smysl a že ho nahrazují jiné technologie jako je třeba ASP.NET?
Ne. PHP tu, k nelibosti některých, ještě nějakou dobu pobude.
Dtx
Profil *
Podívej, někdo lítá tryskáčem a někdo jezdí fabií. Tryskáčem jsi na určeném místě rychleji, jakožto pilot máš větší plat než řidič, ale nároky na pilotní průkaz jsou podstatně vyšší, než na řidičák. PHP je mezi nejžádanějšími jazyky na trhu práce (např. spolu s javou, nebo c#). Nenech se rozhodit tím, že ti nějaký ultraznalec řekne něco takovýho, jako že php není kvalitní programovací jazyk. Možná není, v porovnání s jinými, ale přesto se v něm dá udělat spousta věcí a jeho převaha na webu ukazuje, že přeci jen k něčemu je.
__construct
Profil
Dtx:
Súhlasím. A navyše to píše človek, ktorý si v tom príspevku masíruje ego tým, akýžeto je on borec aj bez VŠ
Daves
Profil *
Dobré povzbuzení děkuji :)
PostCC
Profil
Daves:
Já bych ještě doplnil, že PHP původně vzniklo jako jazyk "z nouze", když Rasmus Lerdorf hledal prostředek, jak snadno oživit webové stránky. Pochopitelně v takovém vlastnoručně vytvořeném jazyce původně pro vlastní potřeby mohl ignorovat věci jako typovost proměnných nebo objekty (navíc boom objektového programování nastal teprve později a v poslední době se už naštěstí objevují i racionální názory ve smyslu že ani OOP není všespasitelné). Díky průzračně jednoduchým konstrukcím a snadno pochopitelným funkcím si PHP našlo cestu k dalším uživatelům a posléze vývojářům, kteří jej začali využívat a rozvíjet.

Z uvedeného plyne, že PHP si s sebou nese jako zátěž balík nedostatků, na druhou stranu nabízí snadnou a rychlou cestu k programování těm, kteří chtějí vytvářet dynamický obsah webu. Pro něj rozhodně mluví obrovská rozšířenost po webech celého světa a současně mohutná komunita lidí, kteří jej nadále upravují a vylepšují.

V každém případě strohé konstatování, že "PHP je parodie na programovací jazyk" lze s klidem odsoudit jako povrchní a řekl bych až namyšlené prohlášení někoho, kdo je možná odchován na silně typových a OOP jazycích. Asi i v tomto případě platí, že záleží na osobním vkusu a hádky mezi céčkaři, péhápkaři, delphisty, perlisty a dalšími skupinami programátorů připomínají překřikování přívrženců fotbalových klubů, kdy každý má za nejlepší právě to svoje.

Prostě to tvrzení neberte jako dogma. Je dobré o něm přemýšlet a hledat pro i proti, ale je nesmyslné kvůli tomu PHP zavrhovat.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0