Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Dobrý den, měl bych dotaz, jak by jste řešili když by jste měli vlastní rs a chtěli by jste udělat funkci která bude přepínat web do stavu offline tudíž že se nakaždé stránce místo normálního obsahu objeví soubor offline.html ?? A měl by jste někdo odvahu skusit napsat php moc by mě to pomohlo..
tiso
Profil
Jednoducho: test na existenciu súbora (napríklad offline.txt), v ktorom bude nejaký vysvetľujúci text (Stránka je momentálne offline, spustíme ju opäť okolo 23:00).
Anonymní
Profil *
díky moc to by mě nenapadlo
Beavis
Profil
Anonymní:
Na každou stránku si přidat funkci např. offline(); , která z configu ověří hodnotu $offline, pokud bude false, tak continue; , pokud ne, include "./etc/offline.txt"; a break; ..
AM_
Profil
Není jednodušší řešit toto přímo v hlavním souboru (index.php), případně ručně tím, že index.php přejmenuju a místo něj dám na chvíli náhradní index.php s textem "stránka se upravuje"?
Když zavřeš obchod, taky to napíšeš na dveře, a nebudeš lepit na každý rohlík "máme zavřeno"...
Beavis
Profil
AM_:
To sice ano, ale pokud to je v redakčním systému, tak nevím jak by to bylo. Např. přes file_get_contents(); přečíst index, vytvořit soubor index_.html, vložit obsah.. vytvořit nový index, s jiným textem, atd.. přijde mi to složitější. (Jen můj osobní názor.)
//edit: Přehlédl jsem první větu, omlouvám se. Jistě že by to bylo lepší řešit jen v indexu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0