Autor Zpráva
Siny11
Profil *
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jestli existuje nějaká funkce která by vypsala kolik zbývá volného místa. Myslim kapacitu pro web ??
kordy
Profil
nevím jak ty ale já mám ftp klienta FileZilla a ten mi píše kolik místa mi zabírají soubory kolik ti zbývá si pak spočítáš ne? Snad teda víš za kolik místa platíš :)
pokud to je pro tvoji potřebu
Čmelda
Profil *
Nebo se rozhlédni v administraci. Neznám moc hostingů, co by neměli "graf" s kapacitou (víte co myslím :D).
miskith
Profil
Zkus funkce:
disk_total_space
a
disk_free_space
SpotRudloff
Profil
miskith:
Já si myslím, že mu tohle nepomůže. To přece bere celkovou velikost disku a musí znát i pod jakým písmenem to mají označené.
kordy
Profil
SpotRudloff:
To si myslím, že není neřešitené, určitě mají mail na admina, podporu kde se může zeptat ne?
Aspoň já bych to tak udělal...
miskith
Profil
kordy:
Přesně tak. Ať se zeptá podpory na umístění popřípadě si to zjistí jinak. Například na Windowsech (nevim jak na linuxech) jde zjistit pomocí:
$_SERVER['DOCUMENT_ROOT']
Alphard
Profil
[#7] miskith K čemu bude Siny11 nějaké $_SERVER?

Siny11:
Taková funkce neexistuje. Ale obvykle stačí rekurzivně sečíst velikost všech vašich souborů a odečíst od limitu.
DJ Miky
Profil
miskith, SpotRudloff, kordy:
Funkce disk_*_space() pracují s velikostí celého disku, tedy ne v rámci vašeho hostingového účtu. Z PHP jde zjistit volné místo účtu postupem, který popsal [#8] Alphard.
Majkl578
Profil
SpotRudloff:
Linux žádná písmena disků nemá.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0