Autor Zpráva
miskith
Profil
Dobrý den,
Nikdy jsem neprolézal PHP kód ani tabulky žádného CMS fóra, tudíž nevim, jak nejšetrněji označit topicy, které uživatel četl tak, aby se klidně i starší nepřečtené topicy označovali jako nové. Neví tedy prosím někdo jak tohoto docílit a nebo si musím prolézt nějaké to CMS?
Doteď jsem to měl řešené pomocí poslední aktivity na webu, ale to způsobovalo, že uživatel udělal nějakou akci na webu a všechny topicy se mu označili jako přečtené.

Mockrát děkuji za odpověď.
Bubák
Profil
To, že nějaké téma (topic) je přečtené, přesněji že bylo uživatelem otevřené, můžeš zapsat do cookie.
miskith
Profil
To ano, ale uživatel smaže cookies a má všechny topicy přečtené/nepřečtené...
mckay
Profil
miskith:
Tak to už je ale jeho problém :).
DoubleThink
Profil *
miskith:
To ano, ale uživatel smaže cookies a má všechny topicy přečtené/nepřečtené...
A to něčemu vadí?

Co takhle využít vlastnost browseru, která na to byla přímo vymyšlena? A sice pseudotřídu visited?
miskith
Profil
DoubleThink:
Hmm... Pokud myslíme to samé, tak to ale nefunguje u nových postů v topicu ne? Jako že uživatel přečte topic a poté nekdo přidá nový post, ale uživatel má topic jako visited... Nebo se pletu?
EDITED: A stejně je to poté na úrovni cookies... Když uživatel promaže historii, tak má všechny topicy jako nepřečtené a ani by nefungovala funkce "Označit jako přečtené"...tudíž cookies je zatím asi nejlepší varianta. Kdyby ale někdo věděl ještě lepší variantu, nechť prosím přispěje.
EDITED2: Teď jsem koukal do PHPBB a tam to je asi dělané tak, že se vytvoří session a session_id se zapíše do tabulky k uživateli a do session se asi zapisují zhlédnuté topicy... Pochopil jsem to dobře (Jde to tak udělat)?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0