Autor Zpráva
Siny11
Profil *
Dobrý den,
mám dotaz zkoušel jsem Geoip ale nic nefunguje neznáte nějaké funkci která by dokázala lokalizovat jednostlivého návštěvníka mam na mysli Země, region, město. Nevíte o něčem at sem hledal jak sem hledal furt nic.
začátečník
Profil *
google anayltics to být nemůže?
Siny11
Profil *
spíš bych chtěl si to védst sám nechci google přece jenom když bych to chtěl využít pro reklamu ve webu nebo pro jiné účely
Radovan789
Profil *
Jde to zjistit podle IP adresy, taky jsem něco takovího hledal a našel script kterej ti rozezná zem, skus hledat.
www.google.cz/#hl=cs&q=php+country+detect
nightfish
Siny11:
zkoušel jsem Geoip ale nic nefunguje
Já jsem zkoušel GeoIP a funguje.
DJ Miky
Jenom poznamenám, že GeoIP detekuje zemi, region a město návštěvníkova poskytovatele internetu, ne návštěvníka samotného (bohudík).
Siny11
Profil *
Tak jsem hledal a našel jsem, akorát nevím v čem mam chybu požadoval jsem aby se do html souboru ip.html zapsalo hostname, ip, a země ze které návštěvním přišel?

<?php
$ip = $_SERVER['REMOTE_ADDR'];
$ip_data = locateIp($ip);
  function locateIp($ip){
	$data = file_get_contents("http://ipinfodb.com/ip_query_country.php?ip=$ip&output=xml");
	if (!$data){
		$backup = file_get_contents("http://backup.ipinfodb.com/ip_query_country.php?ip=$ip&output=xml");
		$answer = new SimpleXMLElement($backup);
		if (!$backup) return false;
	}else{
		$answer = new SimpleXMLElement($data);
	}

$country_code = $answer->CountryCode;
	$country_name = $answer->CountryName;

return array('ip' => $ip, 'country_code' => $country_code, 'country_name' => $country_name);
}

$hostname = gethostbyaddr($_SERVER['REMOTE_ADDR']);
$soubor = fopen("./ip.html", "w"); 
fwrite($soubor,"<b>Ip adresa:  ".$ip."</b>

<b>Lokalizace:  ".$ip_data."</b>

<br>Hostname:  ".$hostname."<br>");
fclose($soubor);
?>
Siny11
Profil *
Kdykoliv se podívám do souboru tak mi ukáže lokace: Array
DJ Miky
Funkce locateIp() ti vrací pole, takže do proměnné $ip_data se ti uloží pole. Pole se dá vypsat např. pomocí funkce
print_r($ip_data, true)
(true je tam kvůli vrácení výsledku a ne jeho vypsání, viz manuál) nebo přístupem k jednotlivým položkám:
$ip_data['country_code']
apod.
Siny11
Profil *
Jasný vilmi děkuji. Může te to smazat nebo zamknout nebo co stím děláte každopádně děkuji DJ Miky .

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0