Autor Zpráva
Babemeta
Profil *
Zdravím,
mám takový malý problém:
Mám soubor mail.php tady: Odkaz, návštěvník vyplní formulář php ho přesměruje na mail-zpracovani.php, který pokus se data neodešlou die a vypíše, že nastala chyba. Pokud se vše povede pomocí header návštěvníka vrátí zpátky na mail.php. A teď nevím jak udělat aby se po úspěšném odeslání mailu a vrácení na mail.php vypsalo něco na způsob: Váš e-mail byl úspěšně odeslán.
Myslel jsem, že by šlo kontrolovat jestli návštěvník přichází z mail-zpracovani.php, ale to asi nejde.
Předem díky za návrhy
panther
Profil
Babemeta:
po úspěšném odeslání si vytvoř proměnnou, kterou pak vypíšeš.
radvis
Profil
Přidáš do url parametr mail.php?msg=ok a v mail.php to odchytíš if(isset($_GET['msg']){$msg = $_GET['msg'];} asi nejlehčí způsob.
Babemeta
Profil *
panther: asi jsem tě dobře nepochopil. Proměnný se mezi souborama nesdílej ne?
radvis: zkoušel jsem to, tak, že jsem v mail-zpracovani.php nakonci odkazoval na mail.php?msg=ok, ale ten kód v mail.php mi hází
Parse error: syntax error, unexpected '{' in /3w/wz.cz/c/castle-lord/mail.php on line 20
radvis
Profil
Nemáš to jen kopírovat, ale zjíšťovat co co znamená: if(isset($_GET['msg'])){$msg = $_GET['msg'];}
Marek88
Profil
U toho předávání v adrese bych viděl problém v tom, že pokud uživatel tu adresu (mail.php?msg=ok) zkopíruje a někomu jí přepošle, tak se tomu člověku taky zobrazí, že email byl v pořádku odeslán, což může být matoucí. Já bych na to použil spíš session a hned po použití bych jí zrušil, aby to znovu nepsalo info o odeslaném mailu například při refreshnutí stránky.
Babemeta
Profil
Díky. Nakonec jsem to vyřešil přes Sessions.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0