Autor Zpráva
QGAnna
Profil
Dobrý den,
mám takový problém:
Napište pouze jedno klíčové slovo a pište ho pouze malými písmeny(třeba pokut potřebujete něco o letadlu, napište letadlo). Jestli nevidíte výsledek, zkuste napsat jiný výraz.<br>
<form method="GET" action="index.php"><input type="hidden" value="help" name="str"><input name="slovo" value="<? echo $slovo ?>" onfocus="this.value=('')"><input type="submit" value="hledat"></form>
<?
if ($slovo==ahoj) {echo "Nazdárek.:-)" ;}
if ($slovo==radu) {echo "Tak copak potřebujeme?" ;}
if ($slovo==letadlo) {echo "Máme pouze jedno letadlo. Ale je velké. Vaše místo si můžete vybrat, a k tomu dostanete na váš účet informace i s vaším sedadlem. A mimochodem: Letadlo létá. Ale nesedejte si prosím na místo pilota, jinak vám bude smazán účet. V letadle musíte být určitou dobu, ale mnohem menší než ve skutečnosti. Například čína trvá hodinu, což čína je moooc daleko." ;}
if ($slovo==pláž) {echo "Pláže vám ukážeme, jsou v ceně! A tak krásné!" ;}
if ($slovo==tatry) {echo "Taky jezdíme do Tater. Vcelku pěkné." ;}
if ($slovo==hotel) {echo "Skoro všechny dovolené mají hotel. Jenom zvlášť určené nemají, aby jste museli stanovat." ;}
if ($slovo==děti) {echo "Děti a mimina mají slevy. Někde je pro ně i zvláštní postýlka, ale moc ne. Zmiňuji že to jsou rodinky jenom v habbo hotelu, takže ve skutečnosti je jedno kolik mu je. Více o platbách <a href=\"index.php?str=help&slovo=platby\">zde</a>." ;}
if ($slovo==platby) {echo "Neplatí se v coinsech ani v pixelech. Je to jenom jako třeba řeknu 10 000 Kč a vy napíšete tady máte 10 000, takže to nic nestojí. Budu vám ale velmi, velmi vděčná když mi dáte nějáký nábyteček.:-)" ;}
if ($slovo==QGAnna) {echo "Ano, to jsem já. Uhodla jsi Alex.>:-D" ;}
if ($slovo==člun) {echo "Můžete plavat v člunu. Například v tatrách." ;}
if ($slovo==čína) {echo "Můžete tam ochutnat různé čaje a navštívit krásné zahrady, ale je to drahé a cesta tam je dlouhá." ;}
if ($slovo==práce) {echo "Budu ráda, když pomůžete, moc. Máme taky uniformy. Ale není výplata, je to zadarmo jako dovolená." ;}
if ($slovo==alexandra) {echo "To je jméno, můžete ho mít třeba jako přezdívku." ;}
if ($slovo==majda) {echo "Také jméno." ;}
if ($slovo==řeka) {echo "Většinou není na dovolené." ;}
if ($slovo==peníze) {echo "Viz. <a href=\"index.php?str=help&slovo=platby\">zde</a>" ;}
if ($slovo==vole) {echo "Tady si někdo žádá přestávku v dovolené..." ;}
if ($slovo==pěkné) {echo "Děkuji těší mě to.:-)" ;}
if ($slovo==hrůza) {echo "Komu se to nelíbí, ať si zadek políbí." ;}
if ($slovo==luxus) {echo "Ano máme luxusní hotely.:-)))" ;}
if ($slovo==dítě) {echo "<a href=\"http://habbo-tour.wz.cz/index.php?str=help&slovo=d%ECti\">Zde</a>" ;}
if ($slovo==uniformy) {echo "Koukněte se <a href=\"index.php?str=prace\">sem</a>." ;}
if ($slovo==nechápu) {echo "Napište sem klíčové slovo toho co potřebujete, něco nejasné?" ;}
if ($slovo==ano) {echo "Co je nejasné? Napište to jedním slovem a malými písmeny." ;}
if ($slovo==doupi) {echo "Ty mi sem nelez doupizno! To není pro tebe!" ;}
if ($slovo==jídlo) {echo "Jídlo je většinou zahrnuto, ale někdy máte na pokoji vařič, tak to pak je většinou polopenze nebo bez jídla. Ale all-inclusive je pěkné." ;}
if ($slovo==all-inclusive) {echo "To znamená, že máte jídlo v restsuraci po celý den a zdarma. Většinou je to blízko." ;}
if ($slovo==polopenze) {echo "To je, že snídaně a večeře je zdarma, ale k večeři si musíte platit pití. Těmi penězi jen jako samozřejmě." ;}
 ?> 
tady to je
Tak a o co se jedná: Skoro vždycky, ať tam napíšu co tam napíšu, provede se i ta podmínka na řádku 30. Nevíte proč? Začínám tušit že to all je nějáký příkaz, je to pravda? Nebo proč? Děkuji.
Taps
Profil
zkus uvést slova do uvozovek
if ($slovo=="tatry")

spíše bych však doporučil použít switch
QGAnna
Profil
Taps:
Děkuji moc. Funguje to. :-)
tiso:
Ne to ne, kopírovala jsem si pořád jednu a tu samou větu a prakticky to tam taky není.:-)
tiso
Profil
QGAnna: tipujem že na tom riadku máš miesto == len =
Tasartir
Profil
To je tou pomlčkou ve spojení all-inclusive. Když se string použije bez uvozovek, tak to občas "tak nějak" funguje. Ale tady se snaží odčítat a to pochopitelně nejde. To jenom na nástin vysvětlení, proč se ten řádek chová jinak. Viz
echo allinclusive; // napíše allinclusive

a proti tomu
echo all-inclusive; // napíše 0

(podrobnější vysvětlení, co se to vlastně děje, po mě ale nechtějte)
QGAnna
Profil
Aha.:-D
Alphard
Profil
QGAnna:
Když už chcete mít obsah součástí PHP souboru, použijte alespoň pole. Bude to vypadat mnohem líp než (možná brzy) stovky podmínek.
Majkl578
Profil
Tasartir:
(podrobnější vysvětlení, co se to vlastně děje, po mě ale nechtějte)
echo (int) all - (int) inclusive;

Jinak jak říká Alphard, pole bude čistší řešení.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0