Autor Zpráva
tito100
Profil
zdravím.

v javascripte vytvorím cookies. a následne sa ho snažím prevziat v php. avšak píše mi že daný index neexistuje. a ked si dám vypísat všetky cookie. tak my ho vypíeše zakódované.
vedeli by ste mi poradit ?

prikladám screen


vopred dakujem
Majkl578
Profil
Nesnažíš se náhodou vydolovat sušenku ze $_SESSION místo $_COOKIE? Tj. hláška: „Notice: …“.
tito100
Profil
Majkl578:
som si temers istý, že mi to nešlo ani ked tam bolo cookie. tak som to pak skúsil cez sesion a už som to nedal naspet. avšak ešte som medzy tým ten cookie upravoval. až pridem domov tak to skúsim dat naspet.
tito100
Profil
dal som tam naspet $_COOKIE a stále to hádže rovnakú chybu
Alphard
Profil
tito100:
Ukažte nám současný PHP kód (normálně zkopírovat, ne obrázek). Pro tu javascriptovou část by byla dobrá živá ukázka.
tito100
Profil
v tom php kode nič nieje. len tie ta smyčka na vypísanie cookie. a v javascript kóde je toho zas vela. ale na nastavovanie cookies používam
setCookieImpl(name, value,expires, domain, path, secure) {
    var c = name + '=' + value;
    if ( expires )
      c += ';expires=' + (new Date(expires)).toGMTString();
    if (domain)
      c += ';domain=' + domain;
    if (path)
      c += ';path=' + path;
    if (secure)
      c += ';secure';

    $doc.cookie = c;
  }

a nastavím to ako
Cookies.setCookie("MTI3LjAuMC4xNGM4ZmQyZDVlYzQ2Yg", "4c8fd2d5ec46b",false,false,false,false);

no, a problém je v tom, že ked v php použijem echo $_COOKIE["MTI3LjAuMC4xNGM4ZmQyZDVlYzQ2Yg"]; tak napíše že to nepozná index. akurát ked to teraz píšem, napadlo ma že či nebude problém v tom, že nenastavujem cestu
tito100
Profil
je to u mna akési celé divné. ked mi t onešlo cez tie cookies vytvorené v js. tak som ich vytvoril v php.
v user.php mám
(setcookie("userID",$id,time()+60*60*24*30,"/","netgame.lc"))

a v upload.php mám
if (!isset($_COOKIE["userID"]) or empty($_COOKIE["userID"])){
    echo '({"data":{"result":0,"message":"neznamy uzivatel"}})';   
    exit; 
}

a čo my to vypíše ? no to čo je v tom echu. je to divné. ked som pozeral v prehliadači. tak tam to cookie je uložené.
asi by som doplnil, že to robým cez flash (tento druhý sposob), teda cez flash odosielam súbor do toho scriptu upload.php v ktorom mi vlastne nejde to cookie.
a za zmienku stojí ešte to. že to mám na localhoste. avšak pomocou VirtualHost presmerované na inú zložku a inú adresu.
tito100
Profil
tak som to vyriešil záplatami. cookie vytváram v JS, ale na to volám php script ktorému predávam cez post rovnakú hodnotu. a vytváram cookies duplicitne aj v php.
tú druhú vec. s tým flashom. istil som že flash pri uploadovaní neposiela cookies. tak som v javascripte zistil cookie, poslal flashu a cez ten uploadol subor aj poslal cookies cez GET.

tú prvú vec by som rád vyriešil normálne. neviem čo robým zle

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0