Autor Zpráva
Hava
Profil *
Ahoj potřeboval bych poradit s jednoducou internetoou dražbou. Výsvětlím o co by mělo jít: Prostě bude nějaká věc co se bude dražit, začne se třeba na 100,-Kč a každý příhoz bude třeba 10,-Kč do určitého datumu a hodiny. Přihazovat by směli samozřejmě jenom registrovaný uživatelé.
Registraci tu zvládnu sám to už jsme si dělal, ale s tou držbou moc nevím jak nejlépe a přitom jednoduše udělat. Budu rád za každou radu či nějaký návod atd.
Děkuji
Budulinek
Profil
Co v DB vytvořit tabulku s předměty dražby, kde bude mimo jiné konec dražby uložen ve formátu datetime a u samotné dražby kontrolovat, jestli je datum menší než datum ukončení dražby? Jednotlivé nabídky bych pak ukládal do samostatné tabulky s odkazem (FK) na uživatele a dražený předmět, časem příhozu a samozřejmě částkou. Z toho lze pak snadno spočítat počet příhozů, vyjet uživatele či poslední příhoz. Tohle je jednoduchá kostra, kterou bych asi začal.
Hava
Profil *
Hm.. Děkuji za nápad, ale asi bych potřeboval nějaký příklad, abych to celé trochu víc pochopil..
breeta
Profil *
Tady to za tebe nikdo nenapíše, pokud neumíš pracovat s databázema nebo PHP začni se učit a pak se ptej na konkrétní věc ...
Jinak Budulínek ti dal směr jak na to a záleží jenom na tobě jak si stím poradíš ...
Budulinek
Profil
Hava:
příklad? Pokud zvládnš udělat přihlašování, tak tohle musí být už triviální záležitost. Jde v podstatě jen o ukládání a vytahování dat z DB a porovnávání údajů dle daných kritérií. Přihlašování je dle mého mnohem náročnější část aplikace... tedy dobré přihlašování, samozřejmě.

Napiš, žemu konkrétně neruzumíš a zkusíme se tím nějak prokousat

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0