Autor Zpráva
Ťunťa
Profil *
Zdravím,
pracuji na administraci mých webových stránek. Z databáze si selectuji data, a abych ji nezatěžoval snažím se, abych v této funkci použil jen jeden select a data následně zpracoval pomocí php.

function admin_rights()
{ // BEGIN function admin_rights
$ret="";$c=1;$VypisClanku="";
                   
$kvery=mysql_query("select * from clanky order by TYP");
WHILE($odp=mysql_fetch_array($kvery))
        {
        if($c==1) $c=2; else $c=1;
        
        switch ($odp["TYP"]) {
        case 0: $typ="blog"; break;
        case 1: $typ="portfolio"; break;
        case 2: $typ="ostatní"; break;
        default:
        	
        	break;
        }
        
        $VypisClanku.="<div>
                  <div class='polozka_admin_$c'><a href='?page=admin&edit=$odp[URL]'>$odp[NAZEV]</a></div>
                  <div class='polozka_admin_$c'>$typ</div>      
                </div>
                <br/>";
        }
        
        
       if (!isset($_GET["edit"])) //jestli nebudeme editovat
        {
        $ret=$VypisClanku;
        }
        else
        {
        //editujeme, textbox atp.
        }
        
    return $ret."<div class='cistic'></div>";    
    
} // END function admin_rights


Tato funkce na začátku vypíše všechny články jako odkazy, a po kliknutí na odkaz by se měla otevřít editace (nastaví se $_GET[edit]). Problém tkví v tom, že v té editační podmínce se už nemohu dostat k poli ve kterém jsou data z databáze. Funkce print_r($odp) nevypíše lautr vůbec nic.
tiso
Profil
Ťunťa: má zmysel pri editácii jedného článku vyťahovať ich z databázy všetky? Takýchto logických prešľapov máš v tej funkcii viac…
Ťunťa
Profil *
Ono jich tam zase tolik není, ale počítám že je budu všechny upravovat, když je to editace. Jaké další přešlapy máš na mysli?
Ťunťa
Profil *
Hlavně mě, ale zajímá proč se do toho pole v tom cyklu dostanu a v té podmínce už ne.
tiso
Profil
Ťunťa:
-okrem zbytočného vyťahovania všetkých článkov ich aj zbytočne vytváraš $VypisClanku (v edit vetve ju nevyužiješ), potom ju skopíruješ do $ret
-negatívna logika
-divné názvy premenných
-zbytočný switch
-komplikovaný odkaz na editáciu článku
Ťunťa
Profil *
Ten výpis je tam ze zoufalství když už jsem neviděl jinou cestu jak to z toho pole dostat, negativní logika je tam kvůli tomu že tam předtím byl také jiný kód a tohle tam zůstalo, je to dost rozhrabaný. Odkaz je komplikovaný proto že se nechci znova hrabat v databázi, nevidím důvod proč by switch byl zbytečný.
Jinak bych rád připomněl, že jsem se neprosil o hodnocení mého programování nebo názvu proměnných, chtěl jsem poradit proč se nemůžu dostat k tomu poli.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0