Autor Zpráva
Alik
Profil
ahoj,mám takovej dotaz.
jak by se dalo udělat práva uživatelů?myslím jako že,
v databázi mám v user tabulku prava.a v adminu bych si našel toho uživatele,a dal bych mu práva,1 by bylo že je admin a 0 normál člen bez práv.
nevíte někdo jak by se to dalo zrealizovat?
panther
Profil
Alik:
všechno potřebné jsi napsal, nikde nevidím problém.

V tabulce si vytvoříš sloupec s hodnotou práv, pak tam bude druhá tabulka, kde se jednotlivým právům budou přiřazovat akce (např. skupina user bude moci přidávat (1) a mazat články (2), přidávat uživatele (3) a tvořit aktuality (4), bude mít ta tabulka 4 řádky a 2 sloupce (ID skupiny a akce)).
Alik
Profil
jo,aha,asi chápu...díky:) ale jen se chci zeptat,když to pak dám do php,tak jak to tam mám odkazat na to právo?myslím jako jak by měl vypadat ten php,např chci udělat vytvoření článku,tak mám ten php kod,a tak kde mám odkazat na administraci?nebo třeba jako když chci mít v menu články,editovat články,smazat články,budu chtít aby se adminovi zobrazily všechny ty url,a třeba editorovi jen editovat články,jak bych to měl udělat v url?..doufám že mě pochopíš:)
panther
Profil
Alik:
vytvoř si následující strukturu:
skupiny (id, prava); 1-admin, 2-editor, 3-ctenar, ...
prava (id, nazev); 1-přidat stránku, 2-editovat stránku, 3-přidat uživatele, ...
prirazeni (id_skupiny, id_prava); 1-1, 1-2, 1-3, 2-1, 2-3

Vybereš si záznamy v tabulky přiřazení, ...WHERE id_skupiny = 2, dostaneš sadu záznamů, kam můžu a podle toho pak zobrazím odkazy v menu (ze skupiny Práva ten druhý sloupec, případně si přidej URL k tomu ještě).
Alik
Profil
jo,aha no,asi chápu:) jdu to skusit a dám vědět
Alik
Profil
hm...jen se chci zeptat,to prirazeni to mám udělat taky do databaze?
Tori
Profil
vizte též téma Řešení oprávnění uživatelů v redakčním systému

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0