Autor Zpráva
doominick
Profil *
Ten nadpis je poněkud nejasný, pokusím se upřesnit o co mi jde:

Mám hosting (linuxový Apache) jen s jedním ftp přístupem (další není možné vytvořit), jde nějak udělat to aby na takovém hostingu mohlo fungovat více uživatelů a nelezli si vzájemně do souborů (složek)?

Například pokud bych na server umístil nějaký z ftp klientů v php jakých je hodně a nastavil mu omezení na nějakou složku, jde mi o to aby z ní uživatel nevylezl a nehrabal se ve složkách do kterých by se dostat neměl... jenže php mu tohle umožní, může si přes php script vypsat adresář o úroveň výše a s jeho soubory dále pracovat. Dá se tomuhle nějak zabránit?

Nejde nějak přes php změnit vlastník souboru (měl bych různé vlastníky různých souborů) a pak to nechal jen na uživatelských právech systému?
kordy
Profil
za předpokladu, že vytvoříš vlastní přístup přes web by to teoreticky bylo možné, ale napracuješ se... :)
asi použiješ něco na zobrazení souborů ve složce...mazání, upload.... plus nějákou přihlašovací stránku

UPOZORŃUJI, ŽE TO CO ŘÍKÁM JE ČISTÁ TEORIE....
doominick
Profil *
kordy:
Tohle ani není ten problém, tady bych nic tvořit nemusel, takových hotových aplikací je hodně, jenže uživatel si tam tim uploadem může dostat script který mu dovolí opustit jeho složku a dělat nepořádek, to je problém.
kordy
Profil
takovým sviním bych nedovolil na hosting :)
(trochu to zlechčuji, ale uživatel by neměl vědět jaké složky v podadresáři existují pokud si je nezobrazí :))
hmm škoda tím tato varianta padá...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0