Autor Zpráva
asqwe
Profil *
Dobry den,

som v php novy, chcel by som si vytvorit script na vypocet ceny zlata ako napr. na www.vykup-zlata-praha.cz/kalkulacka.php ale zasekol som sa a potrebujem trochu pomoct. Cenu za gram urcuje burza v Londyne a denne sa pravidelne aktualizuje. Lenze tato cena je napisana v tabulke na indexovej stranke, nieje na nu ziadny dalsi odkaz. Potrebujem aby tento script vycital tu hodnotu z tabulky automaticky....chapete to niekto? Niesom si isty, ci to patri pod php scripty alebo je nato nutny javascript. Ak mi vie s tymto niekto pomoct budem mu velmi vdacny :)
tiso
Profil
asqwe: chápeme, tú cenu si z tej stránky vytiahneš pomocou regulárneho výrazu (funkcia preg_match()), možno budú stačiť str funkcie (strpos, substr). A keď budeš mať tú cenu, zvyšok je už jasný, nie?
asqwe
Profil *
ooo diki moc taku skoru odpoved som necakal....jasne zvysok je uz jasny...vedel som to vytvorit tak, ze by som musel rucne menit hodnotu kazdy den a to sa mi nechcelo, preto som hladal takuto volbu...este raz dakujem pekne ;)
breeta
Profil *
Mrkni ještě sem, daty jsou nějaké XML data o zlatu jestli to nejsou stejné data jak na burze ...
pankral
Profil *
int preg_match ( string $pattern , string $subject [, array &$matches [, int $flags [, int $offset ]]] ) nasel jsem tohle ale nevim kam dat tu tabulku a jak to pouzit aby mi to vyhodilo hodnotu.
Tori
Profil
pankral:
Otevřte si tu stránku s kurzem, zobrazte si zdroják a najděte ten kus html, kde je kurz. Pak si určíte, podle čeho se ta suma najde - třeba že těsně před ní je <div class="cosi">, a podle toho poskládáte regulár.
Příklady jsou v dokumentaci k preg_match_all anebo např. vlákna
Vytažení určité části textu, Regex na vytah z tagu div #middle2 span, Regularni vyraz pro tag object

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0