Autor Zpráva
Zhaled
Profil
Dobrý den,
vím, že natoto téma je mnoho "vláken" ale potřeboval bych radu na specifičtěší problém a nemohu najít zda se tu tim už někdo zabýval. Na stránkách: http://wwwinfo.mfcr.cz/ares/ares_es.html.cz mají vyhledávání ekonomických subjektů, kde je jedno co zadáte a vždy vyhledávání probíhá podle toho co jste zadali. Já se pokouším o něco podobného. Vyhledávám "jméno, příjmení, IČ, název firmy, město, kraj, telefon a email" Když udělám vyhledávání na jméno a příjmení
$dotaz=$q="SELECT * FROM tabulka WHERE jmeno = '$hledat_j' or prijmeni = '$hledat_p'";

tak mi to funguje bez problémů, ale zaboha nevím jak přidat ostatní. Když přidám tak se mi nezobrazí buď nic, a nebo čtyři prázdné řádky tabulky ve ketrých by měl být záznam. Vím, že vyhledávání by mělo být jinak ( ale like ) absolutně nerozchodím a nevím proč a takto by mi to i teoreticky mohlo stačit, protože když zadám Petr tak by se mi měli vypsat všichni Petrové. Nadruhou stranu bych byl rád, kdyby byl kód takový jaký by pro vyhledání měl být.Poprosil bych Vás o nápad. Nejsem žádnej programátor, spíš se o programování webů jen zajímám jako koníček, ale toto mě nějak trápí.
Zde je celý kód"
<?
include("config.php");

$hledat_j = $_POST['jmeno'];
$hledat_p = $_POST['prijmeni'];
$hledat_s = $_POST['spol'];
$hledat_i = $_POST['ic'];
$hledat_m = $_POST['mesto'];
$hledat_k = $_POST['kraj'];
$hledat_e = $_POST['email'];
$hledat_m = $_POST['mobil'];

$spojeni=MySQL_Connect($SQL_Server, $SQL_Uzivatel, $SQL_Heslo) or Die(MySQL_Error());
MySQL_Select_Db($Databaze) or Die(MySQL_Error());

?>

 <div align="center">
  <p align="center"><b><font size="2" color="#008000">
  Zde je zobrazen Váš výběr</font></b></p>
  <table align="center" border="1" width="92%" cellspacing="0">
    <tr>
      <td width="4%" valign="top" align="center"><font size="1" face="Arial">ID:</font></td>
      <td width="12%" valign="top" align="center"><p align="center"><font face="Arial" size="1">Jméno:</font></td>
      <td width="12%" valign="top" align="center"><p align="center"><font face="Arial" size="1">Příjmení:</font></td>
      <td width="12%" valign="top" align="center"><p align="center"><font face="Arial" size="1">Společnost:</font></td>
      <td width="12%" valign="top" align="center"><p align="center"><font face="Arial" size="1">IČ:</font></td>
      <td width="12%" valign="top" align="center"><p align="center"><font face="Arial" size="1">Město:</font></td>
      <td width="12%" valign="top" align="center"><p align="center"><font face="Arial" size="1">Kraj:</font></td>
      <td width="12%" valign="top" align="center"><p align="center"><font face="Arial" size="1">E-mail:</font></td>
      <td width="12%" valign="top" align="center"><p align="center"><font face="Arial" size="1">Mobil:</font></td>
      <td width="16%" valign="top" align="center"><p align="center"><font face="Arial" size="1">Zobrazení:</font></td>
    </tr>
<?php

$dotaz=$q="SELECT * FROM podvod WHERE jmeno = '$hledat_j'
 or prijmeni = '$hledat_p'";

$vysledek = mysql_query($dotaz)or print("Došlo k chybě v dotazu: ".$q."<br>".mysql_error());

while($zaznam = mysql_fetch_array($vysledek) ){

$id=$zaznam["id"];
$jmeno=$zaznam["jmeno"];
$prijmeni= $zaznam["prijmeni"];
$spol=$zaznam["spol"];
$ic=$zaznam["ic"];
$mesto=$zaznam["mesto"];
$kraj=$zaznam["kraj"];
$email=$zaznam["email"];
$mobil=$zaznam["mobil"];
$castka=$zaznam["castka"];
$datum=$zaznam["datum"];
$info=$zaznam["info"];
$to=$zaznam["to"];
$ip=$zaznam["ip"];




?>
    <tr>
      <td width="4%"  valign="top" align="center"><p align="center"><font face="Arial" size="1"><? echo $id ?></td>
      <td width="12%" valign="top" align="center"><p align="center"><font face="Arial" size="1"><? echo $jmeno ?></td>
      <td width="12%" valign="top" align="center"><p align="center"><font face="Arial" size="1"><? echo $prijmeni ?></td>
      <td width="12%" valign="top" align="center"><p align="center"><font face="Arial" size="1"><? echo $spol ?></td>
      <td width="12%" valign="top" align="center"><p align="center"><font face="Arial" size="1"><? echo $ic ?></td>
      <td width="12%" valign="top" align="center"><p align="center"><font face="Arial" size="1"><? echo $cu ?></td>
      <td width="12%" valign="top" align="center"><p align="center"><font face="Arial" size="1"><? echo $kraj ?></td>
      <td width="12%" valign="top" align="center"><p align="center"><font face="Arial" size="1"><? echo $email ?></td>
      <td width="12%" valign="top" align="center"><p align="center"><font face="Arial" size="1"><? echo $mobil ?></td>
      <td width="16%" valign="top" align="center"><p align="center"><?if(isset($_GET["$id"])) $id=$_GET["$id"]; else $id=$id;?><a class="link" href="<? echo "$open$id" ?>">Zobraz</a></td>
    </tr>
<?
}

?>
  </table>


Děkuju za každý případný nápad. Zbyněk
hary28
Profil
Zkus se podívat na na MySQL příkaz LIKE. Ty vtomto případě musíš zadat přesné hodnoty aby ti to napsolo výsledky ale s příkazem like stači zadat pouze část slova.

$dotaz=$q="SELECT * FROM tabulka WHERE jmeno LIKE '%".$hledat_j."%' OR prijmeni LIKE '%".$hledat_p."%' OR dalsi_prikaz LIKE '%".$dalsi_prikaz."%'";
Zhaled
Profil
Děkuju, připadám si jako opravdovej trotl, protože tohle je první co jsem dělal a buď mi to nevypsalo žádný záznam, nebo vše co v databázi bylo a seřazené né podle výsledku ale podle ID. Ještě to zkusím. Sám si přidadám jak trouba, ale asi do toho koukám moc dlouho. Ještě jednou děkuju, jdu to zkusit.
Zbyněk

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0