Autor Zpráva
FantomX1
Profil
Prosim vas, mohli by ste mi niekto vysvetlit ako funguju sockets v PHP, popripade poradit nejake zdroje kde by som sa to mohol naucit? Precital som toho uz dost mnoho, ale este mi celkom nie je jasny princip. Ked chcem spravit chat pomocou sockets, mam sa pripojit k protokolu HTTP, alebo si mam nejako vytvorit vlastny, teda aby to bezala prostrednictvom TCP len pomocou prehliadaca?
A ako spravim aby sa stranky nemuseli refreshovat, ale aby sa pri odoslani spravy zobrazila sprava vsetkym ostatnym klientom? A ako umoznit pristup viacerym klientom naraz?

Za vsetky napomocne odpovede dakujem.

FantomX1
temistokles
Profil
no vidim, ze ti aj niekto odpovedal :(
Charlie
Profil
A ako spravim aby sa stranky nemuseli refreshovat, ale aby sa pri odoslani spravy zobrazila sprava vsetkym ostatnym klientom?

Obávám se, že to nejde. Jediná možnost je refreshovat stránku každých x sekund, nebo posílat JavaScriptem XMLHTTPrequesty.
BranoD
Profil *
www.zonerpress.cz/kniha-pokrocile-programovani-v-php5.html

V tej knihe sa preberaju aj sockety a myslim ze presne ta kapitola sa da stiahnut ako ako ukazka :-)
BranoD
Profil *
Takze smola v tej knihe to asi nie je, zmylil som si to s so SOAP to je v tej knihe spolu s RPC dost dobre popisane :-)

Ale spat k tvojej otazke. Spravit Chat pomocou soketov by slo myslim aj a pomocou PHP skriptu, ale to by si musel mat napisanu vlastnu klient aplikaciu, ktora by s nim komunikovala. Cez browser to urcite nepojde. Mozno by to este slo cez JavaApplet na klientskej strane ale fakt neviem ci sa z appletu da komunikovat priamo vez sokety.

Tazke ostava bud stale refreshovat alebo to skusut spravit ako PHP+FLASH. Flash remoting je myslim stavany presne na to, len neviem ako je to s tou podporou PHP, lebo macromedia sa snazi vsade natlacit ColdFusion ale myslim ze som niekde videl nejake free riesenie.

Toto je ono: www.amfphp.org/
Leo
Profil
HTTP protokol funguje na principu klient (klade pozadavky) - server (pozadavky vyrizuje a serviruje vysledek). Server nemuze zahajit akci a neco do klienta (prohlizece) nacpat bez jeho pozadavku, server neni reklamka otravujici lidi po telefonu. Stejne tak v HTTP protokolu nemuze klient komunikovat primo s jinym klientem. Leo
BranoD
Profil *
XMLHTTPrequest

http://www.root.cz/clanky/ajax/
Leo
Profil
XMLHttpRequest je veci klienta, zatimco sockety jsou veci PHP, ktery je na serveru. Leo
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0