Autor Zpráva
Magnus123
Profil
Zdravím,

nejsem vůbec kamarád s časem, takže ať jsem zkoušel, vždy neúspěšně, tak se zkusím zeptat.

Jde o to, že potřebuji nastavit interval, třeba aby se každou hodinu něco přidalo.
Nejde teď o to, co se po intervalu stane, ale spíš, jak ten interval nastavit i do databáze, aby se každou hodinu "aktualizoval" a začalo odpočítávání hodiny znovu.
Dále jen tech. otázka, jestli to jde nastavit pro všechny soubory najednou, nebo to musím dát do index.php a ostatní soubory tam pouze includovat pomocí metody GET (že v index souboru se po kliknutí na odkaz pouze includuje jiný soubor).

A pokud možno, tak ještě jednu otázku.
Jak uložím do DB čas třeba o 5 hodin déle a aby se uložil tak, aby už nešel dál ?
Například je 15:00, do DB chci uložit čas 20:00, ale aby tam těch 20h zůstalo a za další hodinu tam nebylo 21, ale stále 20.

Snad jsem dobře popsal otázku a jakékoliv odpovědi si vážím.
Díky.
tiso
Profil
Magnus123: skús byť konkrétny a miesto "něco" napíš čo chceš naozaj spraviť.
Magnus123
Profil
tiso:
Třeba aby se vypsalo "Další hodina". S tím už si pohraji, já jen nemohu přijít, jak nastavit ten interval. :(
Pardon, jsem začátečník, tak o tom bohužel moc nevím.
Babemeta
Profil
Bohužel automaticky aktualizovat nelze, ale já bych tvůj problém vyřešil asi takto:

V databázi budeš mít tabulku akce, kde si řekněme uložíš čas 13:00 a pokaždé když přijde návštěvník na stránku tak se vypíše novinka za čas 13:00 (a uloží se do databáze ta novinka). A dále se zanese čas o hodinu větší než je 13:00 tj. 14:00 pak ještě zkontroluješ jestli neni už 14:00 taky pryč (to celý jde udělat pomocí cyklu while, kde nastavíš podmínku že aktuální čas je větší než proměnná ve který bude postupně 13:00, 14:00).

Jak to naprogramovat zde:
Odkaz
Magnus123
Profil
Aha, toho jsem si nevšiml. Tak děkuji za odpověď. :)
Magnus123
Profil
Našel jsem menší problém. Potřebuji, aby se mi každou hodinu něco vypsalo (přidalo do databáze).
Ale nejde mi udělat, aby to proběhlo automaticky, i když je uživatel odhlášen.
Vytvořil jsem si script, který mi po hodině něco přidá, ale musím být při tom přihlášený. Když jsem odhlášený, tak mi to třeba za 5 hodin přidá to, co mi mělo přidat pouze za 1...

nevěděl by, prosím, někdo, co s tím ?
nightfish
Profil
spouštěj přidávací skript cronem (1. pád: cron) - víc informací najdeš tady na fóru
tiso
Profil
Magnus123: riešenie je cron ako tu napísal nightfish, ale takto sa to nerobí. Tebe úplne stačí vypočítať koľko tam máš čoho pridať pri opätovnom prihlásení/zobrazení stránky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0