Autor Zpráva
Tomashekk
Profil
mysql_query ("UPDATE `user` SET `name` =  '$jmeno', `mail` =  '$zprava', `birthday` =  '$dat_nar', `icq` =  '$icq', `msn` =  '$msn', `facebook` =  '$fb', `signature` =  '$podpis', `mobil` =  '$mob', `town` =  '$mesto', `hobby` =  '$zajmy', `password` =  '$heslo' WHERE `nick` = '$prezdivka' ;", $link);


Když zaměním všechny proměnné za řetězce, tak to projde, ale s proměnnýma to nejde.. kontroloval jsem to a ne a ne to fungovat :(
Tomashekk
Profil
už to vidím (barvičky napoví za vše), chyběla uvozovka, ale stejně nezapisuje
Kajman_
Profil *
Vypište si sestavený dotaz a mysql_error.
Tomashekk
Profil
Kajman:
chybu jsem si vypsal
You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'WHERE `nick` = 'Kulis'' at line 1
ovšem uvozovky jsem odebral, ale ta jedna tam stale zůstává za tím Kulis...
panther
Profil
Tomashekk:
ale ta jedna tam stale zůstává za tím Kulis…
jestli myslíš tu v té chybové hlášce, tak ten poslední apostrof patří k tomu prvnímu - uvozují místo, kde se nachází chyba.. 'WHERE `nick` = 'Kulis''
Petyk
Profil
a co WHERE `nick` LIKE 'Kulis' ?
Kajman_
Profil *
Tomashekk:
Vypište i sestavený dotaz!
Tomashekk
Profil
Kajman:
zda jsem to udělal dobře, tak jsem si ho vypsal a napsalo mi to, že dotaz je prázdný - chyba u mne... vypsal jsem si dotaz a zdá se v pořádku
UPDATE `user` SET `name` = 'Tomekdfg', `mail` = 'tom@gmail.com', `birthday` = '0000-00-00', `icq` = '0', `msn` = '', `facebook` = 'ewtgwer', `signature` = '', `mobil` = '+420', `town` = '', `hobby` = '', WHERE `nick` = 'Kulis';

Petyk:
je to univerzální pro více uživatelů
panther
Profil
Tomashekk:
tak jsem si ho vypsal a napsalo mi to, že dotaz je prázdný
prázdný asi nebude :-) Co vypíše tohle?

echo "UPDATE `user` SET `name` =  '$jmeno', `mail` =  '$zprava', `birthday` =  '$dat_nar', `icq` =  '$icq', `msn` =  '$msn', `facebook` =  '$fb', `signature` =  '$podpis', `mobil` =  '$mob', `town` =  '$mesto', `hobby` =  '$zajmy', `password` =  '$heslo' WHERE `nick` = '$prezdivka'";

Petyk:
a co WHERE `nick` LIKE 'Kulis' ?
to určitě ne. To by změnilo všechny uživatele, jejichž nick obsahuje „kulis“, co není chtěný záměr.
Tomashekk
Profil
klidně si to zkuste.. je to na Odkaz
uživatelské jméno je Kulis
a heslo ZJMF17G
PostCC
Profil
Tomashekk:
No, moc v pořádku asi nebude, protože tady:

... `town` = '', `hobby` = '', WHERE `nick` = 'Kulis'


nemá ta čárka co dělat.

A v MySQL_Query by dotazy neměly končit středníkem, byť PHP to schroupe.
Tomashekk
Profil
PostCC:
aha... děkuji, tu jsem přehlídl...
a co se týče středníku, takto nás to učil na střední :(
PostCC
Profil
panther:
Petyk:
„a co WHERE `nick` LIKE 'Kulis' ?“
to určitě ne. To by změnilo všechny uživatele, jejichž nick obsahuje „kulis“, co není chtěný záměr.

A to taky není tak úplně pravda, změnilo by to všechny uživatele, jejichž nick bez ohledu na velikost písmen je "Kulis". Měl jste zřejmě na mysli transkripci `nick` = '%Kulis%'.
Petyk
Profil
myslel jsem samozrejme WHERE `nick` LIKE '$prezdivka', jen misto toho rovnitka pouzit LIKE

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0