Autor Zpráva
Joudolol
Profil *
Ahoj,
mám v DB tabulku, kde bude 5 sloupců. 4 z nich budou vždy naplněné. Jak zjistit, zda-li je 5. sloupec také napleněn, popř. jak pokud je naplněn, jak ho vypsat a pokud není, tak ho nevypisovat. Vůbec si nevím rady jak to napsat, děkuji za každou pomoc.
Kajman_
Profil *
A jakým kódem teď vypisujete ty 4 sloupce?
Joudolol
Profil *
Zatím nijakým, prostě vůbec nevím jak to zapsat. Jestli by mi někdo nemohl naznačit cestu.
Joudolol
Profil *
Prostě při zápisu neuvedu 5. sloupec. Zůstane prázdný. Jak pak ověřit zda-li je opravdu prázdný. Pokud ano, nevypisovat. Pokud ano, vypsat s ostatními. (Jak vypsat vím, ale nevím jak to udělám s tím, jak zjistit zda-li je prázdný. Nějakou podmínkou, nebo co).
panther
Profil
Joudolol:
a je problém vytáhnout všechny a řešit až na úrovni PHP, jestli ten poslední sloupec je prázdný nebo ne?
Joudolol
Profil *
To vše je prakticky jedno. Hlavně, aby to fungovalo. Je třeba výpis profilu, vypíše se Jméno a Příjmení, ale telefon nemusí uživatel zadat, tak se nebude zobrazovat vůbec. Jak říkám, je to jedno, hlavně aby to fungovalo.
panther
Profil
Joudolol:
ale telefon nemusí uživatel zadat, tak se nebude zobrazovat vůbec
v tom případě si vytáhni všechny sloupce a v PHP si udělej jen jednoduchou podmínku.
$data = mysql_fetch_assoc($result); //pokud by bylo výsledků více, bude to v cyklu samozřejmě
if (!empty($data['phone'])) 
  echo "Telefon: " . $data['phone'];
Joudolol
Profil *
Jo ono to funguje?
Já si totiž myslím, že jsem někde viděl, že empty nefunguje, ale tak to je jedno, když to bude fungovat, bude to super. Díky moc. Večer to zkusím, teď musím někam odejít. Díky moc :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0