Autor Zpráva
Cifro
Profil
Mám problém s nastavením PHP + MySQL.

Chyba je v tom, že extension_dir má hodnotu C:\php5, ale v php.ini mám nastavenú správnu hodnotu - C:\php\ext. To isté platí aj pre include_path. Pozrite na http://www.esso.wz.sk/cifro/phpinfo.html (je to zvýrazené červeným ramčekom).

Ako je to možné že phpinfo() ukazuje inú hodnotu ako je v php.ini? A ako to mám zmeniť?
llook
Profil
V tom výpisu phpinfo() máš u položky "Configuration File (php.ini) Path" hodnotu "no value". PHP nejspíš hledá php.ini jinde než kams ho umístil (takže nenajde a dosadí výchozí hodnoty).
Cifro
Profil
Ešte som zabudol spomenúť, že podozrievam Sambar Server. Asi on narobil bordeľ v mojom systéme.

Ale ako to, že je tam hodnota "no value"? Ako to mám opraviť?
error414
Profil
Nastaveni apache uklada do souboru httdconf, nebo nejak tak se podivej tam co mas nastavene. Je ve slozce apache a dal to najdes
Cifro
Profil
TO llook: Díky za upozornenie. Súbor php.ini nemohlo PHP nájsť preto lebo bol v C:\windows\system a správne má byť v C:\windows. Aspoň pre Win98 to platí. Nespomínam si celkom presne čo sa stalo, ale som si na 100% istý že, bol vo windows adresáry a aj tak to nefungovalo.

Už to funguje. Dokonca som upgradoval na PHP 5.0.5
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0