Autor Zpráva
lopikol
Profil
Jak do KATEGORIE přidám podmínku např WHERE id = ".$_GET["kategorie"]."

Rád bych celý výběr řešil pomocí jednoho SQL dotazu.

{if !isset($smarty.get.kategorie) AND !isset($smarty.session.clanek)}

{foreach from=$DB_CLANKY item="row_obj"}
HOME
{/foreach}

{elseif isset($smarty.get.kategorie) AND !isset($smarty.get.clanek)}

KATEGORIE

{else}

CLANEK

{/if}
denCo
Profil
Neviem či som zaspal dobu alebo niečo podobné, ale toto sa mi nezdá byť normálny PHP kód a ešte k tomu tu nie je žiadny SQL dotaz
Radovan789
Profil *
denCo:
Tak to jsi asi zaspal dobu :( viz. Smarty
lopikol
Profil
denCo, Radovan789: Prosím toto si řeště jinde ;)

Chtěl bych, zda se nějak to WHERE id = ".$_GET["kategorie"]." nedá zapsat do {foreach} Jak jsemm již psal, rád bych použil na vše jeden sql kod.
denCo
Profil
Radovan789:
jn, ja som zástanca vlastného programovania a nevyužívania šablón, tak v tomto nemám prehľad

lopikol:
nebolo by to lepšie napísať na fórum výrobcu tejto šablóny? určite by o tom oni vedeli viac
lopikol
Profil
denCo: Ano možná ano, ale musel bych to psát v AJ. Docela mi dělá problém vysvětlit v cz co chci, natož to psát aj.
panther
Profil
lopikol:
můžeš si udělat podmínku {if $row_obj.kategorie == $smarty.get.kategorie}vypis{/if}.
lopikol
Profil
panther:
toto přece nemůže nikdy fungovat.
panther
Profil
lopikol:
se smarty moc nepracuju, ale když máš v poli načtených X kategorií, procházíš to foreachem a vypíšeš jen ty, které potřebuješ, mělo by to jít, ne? Jdu na to selským rozumem.
lopikol
Profil
panther:
Mě to píše erorry, takže to takhle nepůjde
panther
Profil
lopikol:
Mě to píše erorry
jaké? Můžeš být konkrétnější?

Jestli používáš místo polí objekty, což by bylo při „row_obj“ pochopitelné, tak samozřejmě $row_obj->kategorie (doufám, že tak smarty přistupuje k objektům).

Fórum obecně nemá fungovat k tomu, abys jen kopíroval to, co ti tu někdo (symbolicky) zapíše. Musíš přemýšlet, to já za tebe dělat nebudu. Myšlenku máš, tak se jí drž.
lopikol
Profil
Však ano, zkouším a přemýšlím nad tím. Problém byl v tom, že nemohu mít
{if $row_obj.kategorie == $smarty.get.kategorie AND .......}vypis{/if}

takže musím příjít na jiný způsob.
lopikol
Profil
Pokud použiju tuto struktůru, tak to nejde. Nebot když mám definovaný článek, tak mám zároven definovanou kategorii.
{if $row_obj->seok == $smarty.get.kategorie}
{elseif $row_obj->seo == $smarty.get.clanek}
{else}
{/if}


+

toto řešení mi nikde nepomůže řešit můj první dotaz
AM_
Profil
pleteš dohromady šablonu a SQL dotazy. šablony jsou šablony a relační databáze, takže se do nich opravdu nemůžeš dotazovat jazykem SQL.
Jinak toto si máš řešit v aplikaci, načíst do šablony všechny články a tam je pak cyklem vybírat je příšernější než příšerné, do šablony už by z aplikační logiky měl dorazit konkrétní vybraný článek (pokud netušíš, co je aplikační logika, tak já netuším, proč používáš smarty)
lopikol
Profil
AM_: OK. Jen jsem se ptal. Po zjištění jsem si napsal třídu na novinky a už to šlape na 100%. Chtěl bych ti poděkovat za trknutí a usměrnění :) Chtěl jsem to řešit složitě, když jedna blbá třída to vyřeší primitivněji. Děkuji.

Jen ted nevim jak do tpl šablony zapsat, že když {foreach} je prázdný, tak to vypíše "Kategorie neobsahuje články"
panther
Profil
lopikol:
Jen ted nevim jak do tpl šablony zapsat, že když {foreach} je prázdný, tak to vypíše "Kategorie neobsahuje články"
{foreachelse}
lopikol
Profil
panther:
Děkuji moc, toto je ono.

Nevěděl by ještě někdo toto: http://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=9&topic=116820&page=-1 Pokud se mi povede toto dát dohromady, tak už to bude vše kompletní.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0