Autor Zpráva
Crempa
Profil *
Ahoj, hledám funkční postup jak docílit následující možnosti tvorby PDF dokumnetů v PHP.
Jde o možnost mít snadno spravovatelnou a editovatelnou (ideálně pomocí WYSIWYG editoru) šablonu, kterou pak proženu PHP scriptem, dodám do ní nějaké proměnné (stačí pouze textové) a dostanu PDF. Pokud bych to měl přirovnat k něčemu mimo PHP
sféru tak jsou to v prostředí JAVY např. JasperReports. Klíčovou vlastností je snadná možnost editace šablony (tj. žádné generování na úrovni PHP kódu např. pomocí fpdf apod.) Aktuálně se mě nabízí následující řešení:

- šablona bude v HTML (wysiwyg editorů je hromada) a zpracování bude řešeno pomocí knihovny MPDF. Jednoznačnou nevýhodou je rozdílná interpretece HTML editorem a knihovnou, takže nikdy nedostanu na pixel stejný výstup jaký jsem navrh.
- šablony v latexu a pdf generovat pomocí exec(). Jednoznačnou nevýhodou je obtížnější správa šablony (účetní v latexu prostě těžko naučím) a navíc se příliš nehodí pro realizaci např. faktur
- šablony realizovat v editoru pro jasperreports z javy a PDF pak generovat přes nějaký php java connector. Výhodou je perfektní editor, na pixel přesný výstup, ale nutnost instalace a konfigurace javového pozadí mě odrazuje...

Máte někdo nějaký nápad jak daný problém řešit? Nebráním se i placeným řešením.

Díky!

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0