Autor Zpráva
Joudolol
Profil *
Zdravím,
mám takovou otázku, např. mám blogy. 1 uživatel vytvoří blog (zadá název, přidá obrázek blogu, atd.) zároveň se uloží jeho ID do sloupce 'prava', tzn. že on do tohoto blogu může psát. Ale později se domluví s dotyčným kamarádem, že by mohli psát spolu. A zde vzniká můj problém. Normálně by stačilo zadat jeho id (kamarádovo) do sloupce 'prava' a mohl by psát také, ale to podle mého jaksi nefunguje. Existuje něco jako např. ; (středník), čím bych mohl čísla ve sloupci 'prava' oddělovat, resp. mít více ID v jednom sloupci DB? Pokud ne, jak to tedy vyřešit před databázi? Jde mi prakticky pouze o radu 'jak začít' právě na tohle nemohu přijít.

Mám formulář na princip, vybrat a vypsat všechny blogy, kde je sloupec 'prava' shodný s nynějším ID přihlášeného (uživatel může mít práva na psaní do blogu, třeba u třech blogů).

Děkuji předem. :-)
panther
Profil
Joudolol:
ne, do sloupce patří jedna hodnota. Máš-li jich více, ulož je do vícero řádků.
Joudolol
Profil *
Teď nevím, jestli se navzájem chápeme. Vím jak s blogama, ale nevím jak na ty práva. Mám tabulku, kde je název blogu, obrázek blogu, datum založení blogu, autor blogu a práva. Nevím jak to zapsat do více řádků, protože, kdybych to zapsal do více řádků, vypsalo by mi to ten samý blog vícekrát.
Taps
Profil
Joudolol:
stačilo where id_uzivatel=id_prihlasenoho_uzivatele group by id_blogu
Joudolol
Profil *
Taps, snad jsi myslel WHERE prava = id_přihlášeného GROUP BY id_blogu. To jo, ale já potřebuji ten blog pouze jednou - na jednom řádku, nikoliv ve více řádcích (3 uživatelé, kteří budou mít práva do něho psát = 3x ten samý blog ve stejné tabulce). To to opravdu nejde jinak?
denCo
Profil
tak panther má pravdu, ale nič iné ma nenapadá, ako použiť čiarku, bodkočiarku alebo niečo podobné na oddelenie údajov a potom to s PHP spracovať
Joudolol
Profil *
A jakmile by ten blog byl ve více řádcích stejný, měl by pokaždé jiné ID, což být nesmí.
panther
Profil
Joudolol:
blog bud v jednom, práva k němu ve dvou
Joudolol
Profil *
panther:
V tom případě to nechápu mohl bys to prosím trochu rozvést? (Rozvržení tabulky)
Alphard
Profil
[#6] denCo
To není rozumné.

Joudolol:
Vytvořte si samostatnou tabulku, která bude evidovat, kdo má právo spravovat který blog. Sloupec idBlog a další idUser, můžete dát ještě celké id záznamu.
Joudolol
Profil *
Ha, teď mě napadlo, co tam dát sloupce navíc, např. 'prava1'; 'prava2' a do klauze dát WHERE prava1 = id_prihlaseneho OR prava2 = id_prihlaseneho to by nešlo? Zřejmě ano si myslím ..
panther
Profil
Joudolol:
a když přibude třetí, tak co? Řeší se to novou tabulkou.
Joudolol
Profil *
Alphard:
Ano, anebo tak. Něco takového jsem hledal. A to mé druhé s tím OR by nešlo?
Joudolol
Profil *
Dobře. Tak děkuji za pomoc. :-)
panther
Profil
Joudolol:
A to mé druhé s tím OR by nešlo?
v rámci výchovy řekne raději „ne“.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0