Autor Zpráva
Joudolol
Profil *
Zdravím,
mám takový problém, potřeboval bych vypsat z DB hodnotu (to dokážu), ta hodnota musí být vyznačena v <option> jako vybraná, první.. Tzn., mám např. 10 čísel.
<select name="cisla">
          <option name="-"> -
          <option name="1">1
          <option name="2">2
          <option name="3">3
          <option name="4">4
          <option name="5">5
          <option name="6">6
          <option name="7">7
          <option name="8">8
          <option name="9">9
          <option name="10">10
          </select>

Jedno z nich uložím do DB, pak to z databáze vytáhnu a potřebuji, aby se to vytažené číslo z DB zobrazilo, aniž bych ho musel opět vybírat. Tedy, aby se zobrazilo jako první. (V tom příkladu se jako první zobrazí '-', ale to nechci). Jak to vytáhnout z DB vím, ale nevím, jak to vytažené dát jako první, tedy zaměnit ho za '-'.
Darker
Profil
Vybrané musí mít atribut selected=true, tedy např.:
<select name="cisla">
          <option name="-"> -
          <option name="1">1
          <option name="2">2
          <option name="3" selected=true>3
<!-- atd...-->
          </select>

PS.:Option není párový?
Nox
Profil
Ne povinně
panther
Profil
Joudolol, darker:
oba máte v těch optionech chybu, option nemá atribut „name“, ale „value“, případně selected a disabled.

darker:
Vybrané musí mít atribut selected=true
nebo jen selected, to je kratší.
AM_
Profil
ostatně selected=true je taky špatně, selected="selected" je správně. HTML povoluje atributy bez názvu, takže napsání prostého selected je vlastně hodnota bez názvu a bez uvozovek. XHTML už toto nepodporuje, proto se všechny anonymní atributy z HTML zapisují v XHTML jako hodnota="hodnota".
panther
Profil
AM:
XHTML už toto nepodporuje, proto se všechny anonymní atributy z HTML zapisují v XHTML jako hodnota="hodnota".
Joudolol jistě používá HTML, když neuzavírá <option>y :-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na darkera:
Vybrané musí mít atribut selected=true
Sice to funguje i s hodnotou true, ale jedinou dovolenou hodnotou je selected.
Ten atribut by v rozepsané formě měl vypadat selected="selected", při čemž jeho název + rovnítko je dovoleno vynechat (a uvozovky též).
Joudolol
Profil *
Dobře. Díky moc všem. Vše jsem doopravil, tak jak by to mělo býti. Děkuji. :-)
AM_
Profil
panther:
Joudolol jistě používá HTML, když neuzavírá <option>y :-)
to je jedno, nic to nemění na tom, že selected=true je blbě, jak už jsem říkal (ačkoli prohlížeče požerou ledacos).
Darker
Profil
Ana, omlouvám se za tuhle chybu, o striktním HTML toho moc nevím, vycházel jsem z toho, co funguje u atributu disabled, který má také hodnotu nepovinnou.
AM_
Profil
darker:
vycházel jsem z toho, co funguje u atributu disabled, který má také hodnotu nepovinnou
hodnotu má v HTML povinnou, název má nepovinný. prostě "disabled" je hodnota bez názvu atributu, nikoli název atributu bez hodnoty. A platí pro něj totéž, disabled="disabled" je varianta pro XHTML, "disabled" je varianta pro HTML, žádné =true v HTML ani XHTML není.

"funguje" - ano, funguje ledaccos, ale čím více člověk vaří syntaxi s vody, tím více riskuje, že některé prohlížeče to nepožerou.
Darker
Profil
No pomocí disabled true a false jsem podle potřeby blokoval a odblokovával políčka, a chodilo to všude, takže o tom bych se hádal, i když ti věřím, že správně je to tak jak říkáš.
Chamurappi
Profil
Reaguji na darkera:
No pomocí disabled true a false jsem podle potřeby blokoval a odblokovával políčka
Pomocí vlastnosti disabled. Ta z atributu disabled vychází, ale je to Boolean, takže musí být true nebo false.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0