Autor Zpráva
Corwin
Profil *
Ahoj, mam třídu pro generování stránky.

$page = new CPage($titulek);
$page->showHeader(); // Zde se vypisuje titulek
$page->showLeftMenu();
$page->showRightMenu();

// Nejaky kod stranky

$page->showBottom();

Chci mít url typu index.php?clanek=123

Vlastně celý web tímto způsobem. Problém je ten, že nechápu, spíše nevím, kde zjistit co budeme dělat(zobrazovat článek, třeba) a pak, jak dostat do titulku nadpis článku, když budu uzjistovat až uprostred te stranky, co budeme dělat.

Když bude řešení takto:
[code]
$page = new CPage($titulek);
$page->showHeader(); // Zde se vypisuje titulek
$page->showLeftMenu();
$page->showRightMenu();
if($_GET['clanek']) {
include 'show_article.php';
} ...
$page->showBottom();
[/code]

Tak nadpis článku do titulku nedostanu. Prosím o radu, jak to řešíte vy. Ty stránky mám uložené v souborech a jen je tam vkládám tou výše popsanou metodou(způsobem).
Dalibor Farný
Profil *
Já to řeším tak, že si podle get parametrů zjistím co uživatel požaduje za stránku a podle toho buď titulek vygeneruju nebo vytáhnu z db. Celé toto zjišťování probíhá už před sestavováním html hlavičky. Pak už pochopitelně při samotném vypisování hlavičky mám informace k titulku k dispozici.

Doufám, že Vám moje rada pomohla:-)
printf jinde
Profil *
Řeším to stejně jako Dalibor Farný, ono to asi ani jinak řešit nejde. Podle požadavků klienta volám nezbytné skripty a spustím potřebné podprogramy, jejichž výstupem je řetězec s obsahem stránky. Podprogramy navíc nastaví stavovou proměnnou, podle které se pak zvýrazní příslušná část menu, dále zapíší do globální proměnné $htTitle název stránky. Nakonec se zavolá skript page.php, který udělá hlavičku, doplní titulek, okolí stránky, menu se zvýraznením daným tou stavovou proměnnou a vloží onen předvytvořený obsah.
Další malinká výhoda tohohle postupu je, že když dojde při sestavování stránky k chybě, tak se neobjeví žádná zmrvená a částečně zpracovaná stránka ale jen chybové hlášení. To že se celý kód stránky posílá klientovi téměř najednou může být výhoda i nevýhoda, řekl bych že spíš výhoda.
Corwin
Profil *

$page = new CPage('');
// Zde si zjiszim, co se má zobrazit, třeba článek
// Vložím daný soubor a nadefinuji si proměnné
if($_GET['clanek']) {
include 'show_article.php';
} ...

// Nastavím titulek
$page->setTitle($title);

$page->showHeader();
$page->showLeftMenu();
$page->showRightMenu();
echo $content; // Vypíšu obsah jakékolikv stránky
$page->showBottom();


Pochopil jsem to dobře?
printf jinde
Profil *
řekl bych že ano
Corwin
Profil *
že na konci každého souboru dám jen $content = 'xxx'; a místo xxx tam bude celý obsah prostředního sloupce.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0