Autor Zpráva
david_neregistrovany
Profil *
Ahoj, neptám se na radu, ale zajímá mě jak to řešíte vy. Když pokládáte dotaz do databáze tak dáváte pokaždé proměným jiné názvy? Nebo používáte pořád ty samé dokola.

Sám to měnim tak abych na první pohled poznal co dotaz dělá, ale na netu všude vidím jen $dotaz, $radek tak me to tak napadlo.

$dotaz = mysql_query(..);
while ($radek = mysql_fetch_array( $dotaz) ) {
echo $radek['..'];
}


..

$nazev_kategorie = mysql_query(..);
while ($nazev_kategorie_radek = mysql_fetch_array( $nazev_kategorie) ) {
echo $nazev_kategorie_radek['..'];
}
joe
Profil
mysql_query() ... vraci nějaký výsledek, takže název volím $result
mysql_fetch_array() ... vrací pole výsledku, takže vlastně řádky z tabulky/tabulek, takže $rows

V cyklu při procházení řádků dostáváme na řádek, takže označuju $row


Mít v kódu něco jako
$nazev_kategorie = mysql_query()

mi přijde matoucí, pokud ale máš dotazů do db víc, je třeba to nějak odlišit. Osobně bych to dělal tak, že do proměnných ($categories) si načtu všechny kategorie a pak dál pracuji jen s tou proměnnou - $categories.
david_neregistrovany
Profil *
Mě právě připadá matouci mít všude jen vysledek radky radek.
Tori
Profil
david_neregistrovany:
Myslím, že taky záleží, jestli někdy v budoucnu by mohl být výsledek jednoho dotazu potřeba i o 400 řádků a x dalších dotazů dál - pak má smysl název proměnné odlišit už teď. Ten $nazev_kategorie by mě osobně pletl taky, protože ve skutečnosti neobsahuje řetězec s názvem, ale ukazatel na výsledek dotazu - to je jako mít krabici nadepsanou "Karlovo boty, 45", která by obsahovala jen papírek s telefonem nějaké prodejny.
Sama používám převážně jen $sql, $res/$result, $rows, $row (eventuálně odlišené číslem) a doufám, že jednak při zpracovávání větších objemů dat x-krát po sobě alespoň ušetřím recyklací stejné proměnné pár bajtů paměti, a taky že díky tomu se i za několik let budu já či někdo jiný schopen v tom skriptu zorientovat. :-)
david_neregistrovany
Profil *
cislovaný jsem pouzival driv, ale byl to docela zmatek.
Jasný vím, že to není moc přesný.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0