Autor Zpráva
lucky
Profil *
Zdravím místní odborníky,
nevím přesně kam bych se měl obrátit, tak snad mi zde někdo odpoví. Potřebuji vědět, za jak dlouho je jeden člověk, nebo skupina o jakém počtu(?) schopna vytvořit kopii Fb (kopii pouze z uživatelského hlediska samozřejmě) a jaká částka by za to byla zhruba účtována ("pouze" samotné naprogramování, žádný hw atd.).
Opravdu ocením jakoukoli odpověď, nelépe vícero pohledů.

Mnohokrát děkuji
jenikkozak
Profil
Myslíte také částku jako odškodnění oficiálnímu Facebooku?
xmark
Profil
lucky:
Na fb je spousta stránek, které většina lidí nikdy nenavštíví, třeba systém pro reklamu. Tyto záležitosti by se do odhadu práce silně promítly.
Darker
Profil
Nestačilo by ti fórum?
tiso
Profil
lucky: to sa nedá takto povedať, riešenia totiž veľmi závisia od návštevnosti. Iná odpoveď bude pre FB pre 100 ľudí, iná pre 100 000, iná pre 100 000 000.
Bouda
Profil
Když to řeknu tak, tak FB by v základu jeden člověk by funkční náznak FB zvládl udělat za týden s minimálním nákladem. Sice by v tom bylo hodně much a nefunkčních věcí, ale bylo by to jako diskuzní fórum se stejnou myšlenkou.

Pak jde o legálnost, zprovoznění dlaších funkcí, reklam, infrastrukturu a hlavně uživatele. A to je vývoj pro týmy lidí na roky.
imploder
Profil
jenikkozak:
Myslíte také částku jako odškodnění oficiálnímu Facebooku?
Když se to pojmenuje jinak a nebude to používat jejich logo, není důvod proč by měl oficiální facebook dostat odškodnění. Nemá přece patent na jakoukoliv službu podobnou facebooku.
Neas
Profil
imploder:
souhlas, MySpace taky žádné odškodnění určitě neplatí (nehledě na fakt, že tu byl dřív).
Bouda:
souhlasím s první částí, ale kompletní "něco jako facebook" by podle mě týmu zkušených programátorů netrvalo roky. samozřejmě pomineme-li vývoj každé hry na facebooku, ale ty nevytváří přímo facebook.
imploder
Profil
"islámskou" alternativu k facebooku - Millat FaceBook dělal donedávna jeden člověk, teď jsou zdá se tři. Je to něco podobného Facebooku, i když myslím že míň povedené a zdaleka ne tak propracované.
Bouda
Profil
Neas:
No já to myslel tak, že jestli to má za něco stát tak je to nikdy nekončící vývoj pro týmy lidí ;-)
GeneralDv
Profil
imploder:
míň povedené a zdaleka ne tak propracované
A islámské!

Jinak nechápu proč mě ten design připomíná styl Zendu.
Joker
Profil
imploder:
Spousta sociálních sítí (alespoň mi přijde) vznikly původně jako projekt jednoho člověka.
Některé dokonce jako projekt jednoho člověka, který se na tom víceméně učil programovat (například libimseti.cz)
AM_
Profil
lucky:
Asi si zkus sepsat konkrétnější specifikaci, co přesně by to mělo a nemělo umět. "Něco jako facebook" je opravdu pro týmy lidí, měsíce práce a statisícové rozpočty, jinak se tu akorát můžeme dohadovat, jak moc ořezanou verzi chceš, od jednoduchosti, kterou ti napíšu za odpoledne za lahev dobré whisky, až po něco rozumnějšího třeba za 50 tisíc.
Neas
Profil
Bouda:
To pak jo, i když je FB hotová, funkční stránka, neutále se aktualizuje například vzhled, přidávají se nové funkce, staré pracují jinak apod.
Nox
Profil
Neas:
Myslim že u velkých projektů je palčivější nutnost spousty testování, právní oddělení, týmy co se zabývají projektem z hlediska výkonu a hardwaru (http://highscalability.com/), finance a plánování...
lucky
Profil *
AM: Konkrétně ranou fázi Fb., tzn. takový, kdy se nemusely řešit záležitosti typu 500 M návštěvnost, ale jinak stejné uživatelské rozhraní, funkce atd. . Nic co jakš takš bude fungovat, ale perfektně funkční provedení. Jestli 50k nebo 5M není podstatné, jde mi o co nejpřesnější odhad částky, počtu lidí a doby.

Jinak díky ostatním za postřehy
Joker
Profil
lucky:
stejné uživatelské rozhraní, funkce atd.
Dotaz: Proč?
Když to bude mít stejné rozhraní, funkce atd. jako Facebook, není důvod to používat, to můžu používat Facebook.

jde mi o co nejpřesnější odhad částky, počtu lidí a doby
To se ovlivňuje navzájem.
Jak se říká, u každého IT projektu jsou tři parametry:
1. Množství funkčnosti
2. Kolik to bude stát
3. Jak dlouho to bude trvat
Z toho si zadavatel může určit dva a třetí určí realizátor.
H13
Profil
lucky:
Jak píše většina lidí zde, je to na roky práce, většinou se takovej projekt dělá cestou "learning by doing" a čas hraje podstatnou roli. Ten tým by musel být hodně velkej a velmi dobře zkoordinovanej, aby rychle vypracoval řešení, který se jinde utvářelo roky.

Ale pokud člověk netrvá ně všech funkcích a vytváří nějakou sociální stránku (např. intranet, škola, atd.) tak se to dá zvládnout během pár hodin. Existují CMS, pro které jsou vytvářeny "sociální komponenty" a na kterých běží i velké projekty.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0