Autor Zpráva
Wixi
Profil *
Dobrý den,
nevím do jaké sekce to zařadit tak jsem to dal sem. Problém který potřebuji vyřešit je ten že na jistém hostingu mám svoje stránky s uploadem jenže hosting má ,,jen,, 2 GB a když vytvořím nový pod stejným uživatelským jménem tak má zase 2GB, a proto potřebuji změnit po každém uploadu uploadovací stránku (ty bych byl ochotný ručně vytvářet). Takže když někdo odešle soubor na server1.xy.cz tak ať následující upload je na server2.xy.cz a další zase na server3.xy.cz. Nevíte jakým skriptem by to bylo možné? Děkuji za odpovědi
Jostram
Profil *
Co je "jistý hosting"? Nějaký free typu wz.cz?

Každopádně - udělat se to dá. Ale myslím, že si to budete muset udělat sám.

Základ toho "rotování" serverů: někam si uložíte naposledy použitý server a při nahrávání se prostě kouknete na to místo a použijete další server v řadě (a aktualizujete údaj o naposledy použitém).

Pravděpodobně ale narazíte na následující problém: skript umístěný na serveru 1 nemůže nacpat data na server 2. To se pak dá obejít tím, že uděláte nějakou client-server aplikaci. V podstatě tak, že server, na kterém je uploadovací skript vezme data od uživatele, uloží si je někam do tempu a koukne, který ukládací server je zrovna na řadě. Pak zavolá třeba server2.cz/clientupload.php a přes POST to pošle na ten server. To, co bude na jednotlivých úložištích, je klient a to, co bude obstarávat distribuci dat je ta serverová část.

Tady bych pak doporučil udělat databázi, do které by se ukládaly informace, na kterém serveru je daný soubor.

Ale jak už jsem psal - pokud to má být obezlička na IC.cz nebo na WZ.cz, tak skutečně doporučuji zaplatit si nějaký hosting (pokud si ovšem nechcete procvičit programování v PHP) - ušetříte spoustu času (udělat něco takového určitě *nebude* práce na pět minut), ušetříte si problémy (na free hostingu vám dané účty smažou i s daty) a jako bonus pak budete mít spolehlivý server.

Doufám, že jsem váš dotaz pochopil správně a že jsem svou odpověd zformuloval alespon trochu rozumně.
Wixi
Profil *
Jistý hosting = endora.cz
AM_
Jostram:
Pravděpodobně ale narazíte na následující problém: skript umístěný na serveru 1 nemůže nacpat data na server 2.
myslím, že by stačilo prostě rotovat cíl formuláře (<form method="post" action="serverx.endora.cz/upload.php" enctype="multipart/form-data" />).
Jostram
Profil *
AM:
Pokud to chce jen "cpát" na v podstatě náhodné servery, pak v podstatě ano. Jen si nejsem jistý, jestli některé prohlížeče nebudou vyhazovat nějaká varování, že data jdou jinam, než v rámci serveru.

Já měl za to, že chce také k těm souborům přistupovat nějak rozumně (nějaký seznam uploadovaných souborů), což by vyžadovalo nějakou centrální DB.
AM_
Jostram:
no on se ptal na to, jak to pokaždé dostat na jiný server :) samozřejmě pak bude dobrá nějaká centrální evidence, ale z dotazu jsem nevyrozumněl, že by potřeboval pomoct i s tím.
Wixi
Profil *
Děkuji všem za odpovědi - vyzkouším!

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0