Autor Zpráva
grs
Profil *
Zdravim potreboval by som pomoc so strankovanim premenliveho obsahu. Pracujem na tvorbe webu pre jeden bar a tento web ma fixnu vysku aj sirku a potrebujem na nom zobrazovat rozne polozky napr. napojovy listok alebo akcie ktore sa maju uskutocnit v podniku atd...a ja tieto polozky potrebujem strankovat. Na nete nieje problem najst skrip na strankovanie obsahu no vsetky stripty co som nasiel sa zameriavali na strankovanie tak,ze na kazdu stranu zobrazovali urcity pocet poloziek napr. 10. Moj problem vsak spociva v tom ze ja neviem fixne urcit kolko poloziek sa ma zobrazit na jednej strane pretoze v kazdej polozke je rozne dlhy text. Chcel by som vytvorit take strankovanie ktore by tuto vlastnost zohladnovalo cize napr na jednej strane by sa zobrazilo 10 poloziek ale na druhej stranke kde by boli polozky s dlhsim textom by sa zobrazilo len 6 poloziek. Je nieco taketo vobec mozne? Poprosil by som radu ako by sa dal tento problem riesit. Dakujem.
tiso
Profil
grs: dá sa to, ale v praxi sa to nepoužíva.
Anonym
Profil *
program není složité napsat, ale musíš vědět, co přesně chceš - nějaký algoritmus:
např:
1. varianta: spočítat počet znaků ve zprávě a další vypsat, pouze pokud nepřesahuje počet znaků ve všech zprávách na stránce nějakou konstantu - tu si musíš určit ty podle designu, kolik se toho tam vleze.
Problém: konce řádky
2. varianta: spočítat všechny konce řádků
Problém: dlouhý odstavec bez ukončení řádků

Možné řešení: spočítat konce řádků + u řetěžců mezi konci řádků spočítat délku a podle toho odhadnout, na kolik řídků se odstavec vleze

Opravdu záleží na pevném počtu řádků nebo tam může být rozmezí?

U stránkování "po stránkách" by mohl být problém u velkého počtu přízpěvků, protože by se muselo spočítat u všech přízpěvků počet řákdů, u menšího počtu přízpěvků, by to nemělo vadit.
Další možností je "stránkovat" po přízpěvku a ten doplnit následujícími přízpěvky do počtu řádků.
Jestli jsou tam i obrázky - je to další počítání navíc.
grs
Profil *
1. Varianta napadla aj mna pretoze sa bude jednat vzdy o dlhe retazce bez ukoncenia riadkov a zalamovanie tychtov retazcov ma nastarosti css styl kde je vlastne nastavena sirka toho retazca. Takze dlhy retazec sa podla nastavenej sirky pozalamuje napr na 2,3,4 riadky ... podla dlzky. Len ma napadol taky isty problem ako si spomenul ty, ze si musi vlastne urcit daku konstantu ktora bude urcovat mozny pocet vsetkych znakov vo vsetkych retazcoch na jednej strane. Problem som videl v tom ze to bude len odhad, kludne sa mi moze stat to ze v jednom retazci budu pouzite slova takej dlzky, ze sa cely pripevok zabrazi na 3 riadky a v druhom retazci kde bude pouzity presne taky isty pocet znakov ako v prvom ale kratsie slova sa to zobrazi na dva riadky. Nazorna ukazka:

1.retazec
Caw ako si
sa vyspal?

2. retazec
Caw spalo
sa
vynikajuco

Takze sa mi moze stat ze aj napriek pocitaniu vsetkych znakov a urceni konstanty ktora dovoluje zobrazenie prispevkov na strane len kym sa neprekroci velkost tejto konstanta, nastane situacia ze zobrazenie tychto prispevkov zblbne pretoze budu ma vacsi pocet riadkov ako som ja predpokladal.


Ktomu strankovaniu po "stranach"
Jednalo by sa prevazne o maly pocet stran predpokladam do 5 cize tych vypoctov by vela nebolo.

Som v tomto dost zaciatocnik takze som nevedel ze ci sa tento moj problem sa da nejak elegantne riesit alebo nie. Ale podla toho co si mi tu napisal je najlepsie aby som to skusil nejak vyriesit tak aby som mohol zobrazovat fixny pocet prispevkov na strane.

Dakujem ti za rady.
grs
Profil *
Anonym:

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0