Autor Zpráva
Boss321
Profil
Zdravím, potřeboval bych pomoc s následující chybou

Notice: Undefined index: id in /home/www/webdev/lommicha/server/stranka.php on line 21

a na té řádce je: $this->stranka = $_GET['id'];

Nevěděl byste někdo co s tím?

Děkuji.
Keeehi
Profil
Asi nějak takto:
$this->stranka = (isset($_GET['id'])?$_GET['id']:"index.php");
Boss321
Profil
Keeehi:

Díky, hláška už zmizela. ale teď mám problém, že místo toho, aby se mi tam ukázal úvodní stránka, tak se mi tam ukáže stránka chybná, takže tam bude asi ještě chyba v přesměrování?

A jestli bych ještě mohl poprosit o jednu radu:

Notice: Undefined index: order in

a je to v této funkci

function queryString2($query, $qOdstran) {
$qHodn = $_GET[$qOdstran]; // zde to ukazuje chybu
return str_replace("&$qOdstran=$qHodn", '', $query);
}
SpotRudloff
Profil
$qOstran hodnotu string nebo int?
AM_
Profil
Boss321:
Notice: Undefined index:
undefined index znamená, že daná položka pole (id, order nebo jakákoli jiná, kterou to ohlásí), není definována. Ověřit se to dá pomocí funkce isset(), jak psal Keeehi ve druhém příspěvku.
V obou případech (proměnná předaná přes GET) je to celkem normální, nemůžeš nikdy dopředu zajistit, aby uživatel do URL adresy zadal ?id=neco, pokud tedy nezadá nic, nastaví se nějaká výchozí hodnota (index.php zřejmě není ta správná, tu tam Keeehi dosadil jen jako příklad, proto ti to nefunguje; pokud jsi ten skript psal,měl bys vědět, co tam patří). Proto je ten případ potřeba ošetřit pomocí isset.
Mohli bychom ti tady proměnnou po proměnné opravit celou aplikaci, ale myslím, že tato informace by ti mohla stačit k tomu, abys sám pochopil, jak se to řeší ;)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0