Autor Zpráva
Mufna
Profil
Zdravím Vás. Mám vlastní mailovací funkci, obecně takto:

function send_mail(parametry) {
  return @mail($to,$subject,$message,$headers);
} 


můžu pak někde v jiném skriptu, který tu funkci volá, použít tuto konstrukci ? Resp. bude to takto, jak to mám já, skutečně testovat, zda odeslání mailu proběhlo v pořádku či nikoliv ?
if (send_mail(parametry) === true) {
   všechno je OK 
} else {
   odeslání se nezdařilo
}
Radek9
Profil
Mufna:
Je takový problém si to vyzkoušet?
Mufna
Profil
Radek9
Pokud to takto nefunguje, tak nevím jak bych to napravil ... takže se proto rovnou ptám
Anonym
Profil *
send_mail má být jenom synonymum pro mail? Proč? A proč netestovat if (mail($to,$subject,$message,$headers)) echo'OK'; else echo'KO'; ?
Mufna
Profil
Anonym
send_mail má být jenom synonymum pro mail?
ne, ta funkce je delší. Jen jsem to takto zkrátil, abych tady zbytečně nevypisoval celý kód (který není důležitý v souvislosti s tím, na co se ptám).

A proč netestovat if (mail() ... atd
to mě nenapadlo. A bude to fungovat ?
Radek9
Profil
Mufna:
Znovu se ptám. Je takový problém to vyzkoušet? Pokud s tímhle přístupem řešíš i všechny ostatní problémy, na které narazíš, tak nevím, nevím…
Anonym
Profil *
Manuál PHP - fce mail:
Return Values:
Returns TRUE if the mail was successfully accepted for delivery, FALSE otherwise.

Anglicky moc neumím, ale myslím, že je to jasné - vrací to TRUE, když je to v pořádku a FALSE v ostatních případech - takže to tak musí fungovat.
AM_
Profil
Mufna:
Pokud to takto nefunguje, tak nevím jak bych to napravil ... takže se proto rovnou ptám
ani já nevím, jak bych napravil, kdyby to takhle nefungovalo, protože takhle to fungovat má. Jestli ti to nefunguje, tak napiš, jak to nefunguje, jestli ti to funguje, tak se neptej.

To je asi jako kdybych se zeptal: "prosímtě, kdyby neplatilo, že 1+1=2, co na tom mám špatně?"
Anonym
Profil *
Mufna:
A proč netestovat if (mail() ... atd
to mě nenapadlo. A bude to fungovat ?

nenapadlo tě to, ale používáš to ve funkci send_mail
return @mail($to,$subject,$message,$headers);

P.S. doufám, že to, že tě někdo poučuje, tě neodradí se příště na něco zeptat :-D každý se ptal a kdo se neptal, nic se nedozvěděl :-D
Mufna
Profil
Anonym
doufám, že to, že tě někdo poučuje, tě neodradí se příště na něco zeptat :-D

Ne :-) .. a díky všem za trpělivost za to, že jsem si to nevyzkoušel !

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0