Autor Zpráva
MarekP
Profil *
Ahoj.
Zkusil jsem do svého webu vložit opakující se prvky (menu, zápatí) pomocí PHP (příklad: <?php include_once("horni_cast.htm") ?>), ale potom se mi v takto vloženém prvku přestane zobrazovat diakritika. Přitom je to stejný kód, jaký byl v původním html souboru, jen je vyňatý a vložený pomocí PHP, abych nemusel přepisovat stejný kód na všech stránkách, kde se opakuje. Nemůžu přijít na to, kde je chyba. Kódování stránky mám UTF-8. Když změním kódování celé stránky na win-1250, tak se situace obrátí: menu je správně, ale zruší se diakritika zbytku dokumentu.

Nevím, kde je chyba...

Za radu díky moc.
Joker
Profil
MarekP:
Soubory musí být uložené ve stejném kódování, tj. je-li stránka v UTF-8, musí ten vložený soubor být taky v UTF-8
Alphard
Profil
Všechny stránky musí být uložené ve stejném kódování (u vás utf). Neuložil jste třeba horni_cast.html v Poznámkovém bloku jako windows-1250, nebo tak něco?
Marek88
Profil
To vypadá, že v editoru, ve kterém to děláš, máš nastavené špatné kodování pro ten nový soubor horni_cast.htm
EDIT: tak pozdě no... :)
MarekP
Profil *
Dělám to celé v PSPadu, psal jsem v tom celé stránky a tady jsem jen kus kódu vyňal a vložil do samostatného souboru horni_cast.htm. Takže ukládám všechno stejně. Spíš mi přijde, že je problém s tím PHP, v tom, co server pošle do obsahu, že to překóduje? (Nevím, jen dohad, v PHP jsem totální začátečník)...
Joker
Profil
MarekP:
Nepřekóduje, tipnul bych, že v PSPadu máte jako výchozí kódování pro nové soubory nastavené Windows-1250.

edit, bližší vysvětlení:
Editujete UTF-8 soubor, zkopírujete kousek, otevřete nový, tomu se automaticky nastaví výchozí Windows-1250, vložíte (text se automaticky převede do Windows-1250), uložíte.
MarekP
Profil *
Šmarjápanno, no jasně, že je to tak, už to vidím dole na stavovém řádku!

Problém je v tom, že PSPad používá automatickou detekci kódování, která "pracuje na principu počítání znaků, které se obvykle používají pouze v určité kódové stránce". "Detekce nemusí být spolehlivá u krátkých textů nebo u programových kódů, kde se úmyslně používají zvláštní znaky."

Jsem *****... :-)

Všem díky moc...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0