« 1 2 »
Autor Zpráva
candiess
Profil
Dobrej, prosím Vás..má někdo zkušenost s E-shopem..?? Celý skript mám vyřešený ale není to ono..
Žádám Vás o radu přes co udělat E-shop
- Cookies
- Session
- Unikátní tabulka v Mysql

Prosíím o radu, děkuji pžedem :)
Spectator
Profil
divný dotaz. Říkáš, že máš celý skript, ale nemáš v podstatě to hlavní.
shaggy
Profil
Spectator:
ale nemáš v podstatě to hlavní.
Inak povedané, nemá nič.

candiess:
přes co udělat E-shop
Najlepšie cez nejaký programovací jazyk.
Všetko, čo tu spomínaš, využiješ pri tvorbe e-shopu, nechápem akú odpoveď od nás čakáš. Ak povieme session, tak nikde nepoužiješ cookies, ani databázu? Alebo ako si to mám vysvetliť?
candiess
Profil
prostě, zakaznik si chce hodit produkt do košíku, udělám to zápisem cookies na jeho komp, nebo vytvořim tabulku, nebo ten produkt hodim do session..??

a ten system mam vymyšlený, zatim mi to fará na systému tabulky..
__construct
Profil
candiess:
udělám to zápisem cookies na jeho komp, nebo vytvořim tabulku, nebo ten produkt hodim do session
To záleží na Tebe - cookies budeš používať v každom prípade - minimálne aby si v nej mal uložené session_id. A či budeš informácie ukladať do $_SESSION alebo tabuľky v DB je jedno…
Spectator
Profil
podle mnedůvod, kvůli kterému bych to řešil je:

cookies: uloženou pouze dokud je uživatelská cookies platná

db: objednávka se dá uchovávat u daného uživatele(řešíš-li registraci) na někdy POTOM, takže může uživatel dokončit objednávku třeba za týden
candiess
Profil
tkže je jedno jak to použiju..?? zaim to mam na systemu databáze a mam dam hodně moc tabulek vytvořených zakaznikama..a nwm co s tim..u cookies by si mohli měnit ceny, množství a tim mi to znemožnit a u session newím jak udělat, aby mohl přidávat produkty..
xmark
Profil
candiess:
hodně moc tabulek vytvořených zakaznikama

To je samozřejmě špatně. Když zákazník strčí něco do košíku, vyrob pro něj session a do ní přidávej položky. Až objedná, session přesyp do databáze - zákazníka do jedné tabulky, položky do druhé.
Spectator
Profil
candiess:
session newím jak udělat, aby mohl přidávat produkty
$_SESSION["nazev"]="hodnota";
candiess
Profil
a jak je budu potom tahat..??
Spectator
Profil
candiess:
do session uloz treba pole, pak to vyndáš takhle

$_SESSION["objednavka"][0]
$_SESSION["objednavka"][1]
$_SESSION["objednavka"][2]
$_SESSION["objednavka"][3]
.
.
.
.

nebo něco jinýho, nebo to řešit jinak(líp).
candiess
Profil
aha aha...ou tkže když se odešle formulář -> if(isset($_GET['form'])) { $_SESSION['objednavka'][0] = $blabla; }
ale pokud odešlu další formulář(produkt do košíku) tk to vyřeším jak..?? --> $_SESSION['objednavka'][ a tu misim dosadit číslo ktere ještě nebylo použito ]...?? prosíím už sme blízko
Spectator
Profil
pokud někdo programuje, tak hledá a vymýšlí. Když jsem ti řekl, že tam můžeš uložit třeba pole, tak to znamená, že od té chvíle používáš pole.
Nejspíš je potřeba nějaká fce přidávající prvek.

array_push()
Alphard_
Profil *
candiess:
a tu misim dosadit číslo ktere ještě nebylo použito ]…??
Člověk se základní znalostí PHP zná konstrukci $_SESSION['objednavka'][].
Je vhodné dávat položky do databáze, pokud je uživatel přihlášený. Někdo vybírá třeba týden a nechce, aby mu zboží mizelo. Určitě ale ne samostatnou tabulku pro každého uživatele.

Doufám, že váš eshop je jen prostředek jak se naučit PHP a nebude v praxi použit. Uvědomte si, že tam jde o peníze.
Spectator
Profil
Alphard:
Doufám, že váš eshop je jen prostředek jak se naučit PHP a nebude v praxi použit. Uvědomte si, že tam jde o peníze.
To mě taky napadlo. Lituji zákazníka, pokud je =)
candiess
Profil
Eshpo normálně funguje a nejsou s ním problémy..proč tak podceňujete hoši...
Spectator
Profil
Mno, tak nějak, protože se ptáš na základy PHP
candiess
Profil
Poslední věc, když už mam ty proměnné např.? $_SESSION['shop'][] = ""; <-mam asi 10 takových indexů...jak je vypíšu, pomocí jakeho cyklu prosím..
Alphard
Profil
[#18] candiess
foreach
Nechápu, jak vám může fungovat eshop, když nemáte košík :-)
candiess
Profil
košík tam je..! je to dělané preš databázi, ti co sou přihlášení mají udělanou tabulku podle jejich id a ti co nejsou přihlášení tk se jim pomocí rand() vybere číslo a uloží do $_SESSION.. dále se s tím pracuje..jen sem chtěl skončit s databázemi a celé to mít v session..
Keeehi
Profil
candiess:
Docela by mě zajímala adresa toho eshopu.
motik
Profil
Keeehi:
Docela by mě zajímala adresa toho eshopu.
taky bych se rád mrkl..

candiess:
Celý skript mám vyřešený ale není to ono..
nechcu tě nějak podceňovat a ani urážet, ale možná bych místo slova "vyřešený" dal slovo "stažený". Pokud se pletu tak sry.
Spectator
Profil
candiess:
omocí jakeho cyklu prosím
Nevíš absolutně nic o polích a cyklech...
O co se snažíš? Snažíš se vytunit auto a nevíš, kde máš rezervu.
Připojuji se k prosbě o odkaz na tv ů eshop.
candiess
Profil
Héj noták lidi, eshop vám nedám dodělávám tam obranu proti SQL injection, E-shop sem VYTVOŘIL a je na systému TABULKY..tkže tam s polema skoro vubec nedělám... jen sem chtěl vědět jak na to ale né, vy to tu začnete uplně hrotit...
Keeehi
Profil
Odpovědi na všechny otázky jsi dostal. Jestli něčemu stále nerozumíš, tak se zeptej znovu.

candiess:
je na systému TABULKY..tkže tam s polema skoro vubec nedělám
To se mi nezdá. Pravděpodobně data získáváš z tabulek nějak takto:
$result = mysql_query("DOTAZ");
while($row = mysql_fetch_array($result)){
  echo $row["sloupec"];
}
Proměnná $row je pole. Možná tedy s polem pracuješ a ani o tom nevíš.

A až tedy eshop zabezpečíš, dáš nám adresu?
candiess
Profil
až eshop zabezpečím (cca 20 min) tak vám dám adresu...
Ano dělám takhle s polema ale to je všechno..prostě sem doteďka nevěděl že $pole['neco'][] si dosadí další index a nevěděl sem jak potom vypsat všechny tyto $pole['neco']..

Dělám to na proncipu
$query = mysql_query("SELECT * FROM eshop");
while ($V = mysql_fetch_array($query)) {
$nazev = $V['nazev'];
//a další příkazy..
}

nevěděl sem jak to funguje, ale byl rád že to funguje..
candiess
Profil
Testovací stránka s E-shopem je Tady. Je to na testovací stránce, tk tam zkoušejte svojé fígly a tak, napište mi prosím coby se dalo změnit, vylepšit... Dííky moc
Spectator
Profil
candiess:
ten košík nejde plnit?
Po registraci mi mohli přijít údaje na mail
candiess
Profil
košik lze plnit, a e-mail po registraci dodělám...
Jinač jelikož je to na testovací stránce, chybí tam produkty ale mužuete vložit do košíku třeba MIMI 40cm
Keeehi
Profil
To že ukládáte do databáze hesla jako md5 není nic moc. Pořád však lepší než nic.
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0