« 1 2
Autor Zpráva
candiess
Profil
A smím li se zueptat jek ste na to přišel..?¨
A případně, jak by se měly hesla hashovat.?? MD5 pokud vím nebylo rozluštěno..
Keeehi
Profil
například zde http://www.root.cz/clanky/tunely-v-hasovacich-funkcich-kolize-md5-do-minuty/

candiess:
A smím li se zueptat jek ste na to přišel..?
Jak vidíš, bezpečnost nemáš úplně dodělanou. Jak na test-hamiro.tode.cz tak i na hamiro.cz
candiess
Profil
neměl bys zájem mě nějak doučit..pls..??
Keeehi
Profil
candiess:
Ono na tom vlastně není nic těžkého. Stačí vždy nevěřit uživatelským vstupům a kontrolovat, zda zadal co zadat měl. Poté u všech ošetřit nebezpečné znaky. A jako poslední, nevypisovat chybu, pokud vznikne (i když by tento případ neměl nastat).

Zkus si třeba při registraci do přímení zadat O'Connor.
Spectator
Profil
Pokud jde o bezpečnost na hamiro.cz, tak jsem spustil pro zajimavost akunetix a vyhlásil velké množství chyb a nejednu kritckou.
candiess
Profil
hamiro.cz neni zabezpečeno, to já vím, chystám se na to... a ošetření..ošetřuji htmlspecialchars() a magic_quote_gpc()..mám tam dát ještě něco..?
Keeehi
Profil
Proč nepoužiješ mysql_real_escape_string()?
candiess
Profil
všude to píšou jinak, že to je nespolehlívé a tamo taky, až sem našel pěknou recenzi na isq injection, tk sem použil magic_quote_gpc()...v čem je mysql_real_escape_string() lepší než to moje..?
Keeehi
Profil
Kromě přečtení tebou odkazovaného článku, by jsi si měl přečíst i ty články na které se odkazuje. mysql_real_escape_string se nemusíš bát.
Mimo jiné nesmíš zapomínat také na to, že je to pět let starý článek.
candiess
Profil
<?php
function ochrana($what) {
return mysql_real_escape_string($what);
}

if(isset($_GET['task'])) {
$task = ochrana($_GET['task']);
}
?>

Je možno..??
Keeehi
Profil
candiess:
Zrovna v tomto případě by jsi to escapovat nemusel, protože proměnná $task se do dotazu nevkládá. (Alespoň doufám, jinak by to bylo hodně zvláštní)
Jinak to máš vlastně správně. Akorát sis vytvořil alias pro funkci mysql_real_escape_string.
candiess
Profil
mno vlastně ta funkce ocharana() byla vytvořena pro více příkazu..
něco ve smyslu
function ochrana($what) {
mysql_real_escape_string($what);
addslashes($what);
htmlspecialchars($what);
}

ale ta funkce ani nejde a asi ani nedává smysl..a to mě štve..nebo vlastně, co všecko umí mysql_real_escape_string()? jako má v sobě htmlspecialchars() a addslashes()..?
Keeehi
Profil
Koukni se do manuálu, máš to tam hezky popsané.
Spectator
Profil
toto vrací htmlspecialchars()
<?php
$new = htmlspecialchars("<a href='test'>Test</a>", ENT_QUOTES);
echo $new; // &lt;a href='test'&gt;Test&lt;/a&gt;
?>


toto vrací addslashes()
<?php
$str = "Jmenuješ se O'reilly?";

// Vypíše: Jmenuješ se O\'reilly?
echo addslashes($str);
?>



a konečně mysql_real_escape_string()
<?php
$link = mysql_connect('localhost', 'mysql_user', 'mysql_password');
$item = "Zak's and Derick's Laptop";
$escaped_item = mysql_real_escape_string($item);
printf ("Escaped string: %s\n", $escaped_item);
//výstup: Escaped string: Zak\'s and Derick\'s Laptop
?> 




Našel jsem někde takové pěkné příklady =)
Vezmi si, co se stane, když jedno slovo proženeš všemi těmito funkcemi. 8-)
snake.aas
Profil *
já tu napíšu pár postřehů nejen kolem php. Vem si z toho co uznáš za vhodné
obrázky kategorií - není vhodné je zmenšovat na úrovni html... máš pak zbytečný traffic
prosím, to sněžení je neuvěřitelně otravné...
nejsem si jistý vhodností typu písma u nadpisů.
IE7 (ať už je to jakkoliv strašný prohlížeč) není starší prohlížeč a optimalizovat pro něj by mělo být (bohužel) samozřejmostí
pokud plánuješ používat tento e-shop naostro, tak ti radím, nedělej to. pouze a jedině odradíš zákazníky od nákupu. použij nějaký free shop a tenhle doma dál vylepšuj. Pročti si něco o zabezpečení aplikace (doporučuju Zranitelný kód - Sverre H. Huseby), optimalizaci databázových dotazů, případně i něco o html a css.
tím, že tohle pustíš do ostrého provozu riskuješ, že tam někdo objeví závažnou bezpečnostní díru a ty přijdeš v lepším případě jen o peníze...
candiess
Profil
díky za upozornění, ale ja si myslím že dotazy do db mám pěkné, sněžení není můj vymysl ale výmysl zákazníka, pro kterého to je.. a newím kde je chyba při optimalizaci pro IE7..zkoušel sem prostě všecko a nic..:( IE7 to nebere vubec..
Spectator
Profil
candiess:
Na kolik by takovej eshop vyšel, kdybych si ho od tebe nechal udělat, možná mám zájem.
candiess
Profil
Spectator:
haha na vtípky není čas..dělám to pro mou máti..sem student 1. ročníku SŠ..je mi 15.. co byste po mě chtěli..jen sem prostě chtěl udělát máti e-shop (jednoduchý) aby necpala tisííce do nějakého programátora..
Spectator
Profil
candiess:
Tím spíš, že je to pro rodiče bych byl opatrný. Ona to nemusí být zas až taková sranda. Existují free eshopy, které vcelku snadno nainstaluješ na server, v nastavení nastavíš co potřebuješ a už jen plníš zbožím. Neříkám, že na dobře fungující eshop nemáš, ale ono je tam toho hodně na vyřešení. Zkoušej to, trénuj a uč se a za, třeba i pár měsíců to zvládneš, ale nyní naostro bych opravdu doporučil nějakou stažitelnou variantu. Mluvím teď vážně.
Dtr
Profil *
JJ, použij nějaký free eshop a pak si to jdi rovnou hodit. Protože než v něm uděláš nějaké požadované změny, tak by jsi měl vlastní e-shop napsaný 3x :) Pokud teda nejsi už zkušený php programmer, pak by ti vnitřní kód např. takovýho Magenta problémy dělat nemusel.
Keeehi
Profil
Dtr:
Pokud není zkušený programátor, tak vlastní fungující a hlavně bezpečný eshop si sám napsat nezvládne.
Dtr
Profil *
Keehi: To jistě ne, jen jsem chtěl naznačit, že free e-shopy taky nejsou, kvůli zmíněným důvodům, zdaleka žádná výhra. Ale pokud si je jistý, že mu základní funkce některého free shopu budou stačit, tak proč ne.
Spectator
Profil
Dtr:
Myslím, že základní funkce by mu mohli stačit bohatě.
« 1 2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0