Autor Zpráva
hal_sk
Profil
Zdravím,
prečo mi nefunguje odosielanie emailov cez funkciu mail() s parametrom "headers"? Keď tento parameter odstránim, tak sa mail odošle.
Príklad ktorý funguje:
$mail="abc@abc.abc";
$subject="nazov spravy";
$message="text spravy";
mail($mail,$subject,$message);


Príklad ktorý nefunguje:
$mail="abc@abc.abc";
$subject="nazov spravy";
$message="text spravy";
$headers = 'From: xyz@xyz.com' . "\r\n" .
    'Reply-To: xyz@xyz.com' . "\r\n" .
    'X-Mailer: PHP/' . phpversion();
mail($mail,$subject,$message,$headers);
Neas
Profil
ve druhém příkladě ve funkci mail() neuvádíš parametr headers. přesto je divné, že se mail neodesílá, s uvedenými parametry by se měl odeslat stejně jako první.
hal_sk
Profil
Neas:
Moja chyba, uz som to opravil. Ale chybne to bolo len v tej ukážke, keď to skúšam, mám tam aj ten parameter.
hal_sk
Profil
Divné mi je, že to nevyhodí žiadnu chybu, funkcia vráti "true", aj keď sa mail asi neodošle.
Keeehi
Profil
hal_sk:
Jak jsi si jistý, že se email neodeslal? Spíš jsi zjistil, že nepřišel. Takže problém nemusí být ve scriptu, ale třeba byl email vyhodnocen jako spam a zahozen poštovním servrem.
Legáček
Profil
Pokud zkoušíš email na localhostovi tak zkus toto :p protože si myslim, že by to mělo jít, tak jak si to napsal ;)
hal_sk
Profil
Díky za reakcie. Už som zistil kde je chyba. V podstate vo mne, lebo som si nevšimol email, ktorý zasielal provider webhostingu, o tom, že sa menia nastavenia (anti SPAM) a že od teraz nie je možné do poľa "From:" dávať cudzie adresy. Takže som to čiastočne poriešil tým, že som "From: " vyhodil, a dal som tam len "Reply-To". Už to ide.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0