Autor Zpráva
serial killa
Profil *
dejme tomu, ze chci kazdy den v 9 hodin rano projit mysql tabulku a smazat urcite polozky (napr. starsi nejakeho data) a chci, aby se tak delo automaticky. jednak jsem slysel o nejakej CRONu, coz je ale linuxova zalezitost na serveru pokud se nemylim a nerad bych to nechaval na sysadminovi (pac je neschopnej a jakekoliv upravy toho systemu by mne pripravovaly o spoustu casu a nervu). pak mne napadl takovy primitivni zpusob a totiz kontrolovat cas nacteni uvodky webu a ten kdo by mel tu smulu a navstivil muj web jako prvni po danem case (napr. 9 rano) by tu "promazavaci" funkci spustil.
pro pripad mazani starych zaznamu z db by tohle mohlo byt dostacujici, ale co kdybych potreboval takhle nacasovat neco citlivejsiho, co by bylo potreba provest presne v dany cas? nemate nekdo nejaky osvedceny vychytany zpusob? dekuji
error414-
Profil *
Jedina moznost je ten cron, je to program na serveru ktery v danem case spousti scripty, konfigurace je jednoducha, jen staci aby byl na serveru cron nainstalovan.
juneau
Profil
www.webcron.org ... tohle je to, co potrebujes, pokud nemas CRON na svem serveru. Ovsem rad bych zjistil, zda takovych "fake cron" serveru neni vice. Zna nekdo dalsi?
Celebi
Profil
Já bych potřeboval také něco takového, ale nechápu jak se ten cron má používat nebo nainstalovat a jestli může fungovat na webzdarma.
llook
Profil
Celebi
Cron je unixový nástroj, který umožňuje načasovat vykonání nějakého příkazu (něco jako Task Scheduler na Windows). Webzdarma to pokud vím neumožňuje a i spousta placených hostingů to považuje za nadstandard.
Anonymní
Profil *
Kdyby šlo o vykonání jednou denně v libovolnou dobu (záloha db), dalo by se v krajním případě spolehnout na návštěvu webu, která skript nevědomky spustí (index.php: include cron.php), potom se provede zápis že tento den už byl spuštěn a znovu se spouštět nebude, až zas další den.
Výhoda je, že není potřeba cron jako služba serveru, ani žádná externí služba, aspoň jedna návštěva denně je snad na každém webu - nevýhodou je nesystémovost řešení, něco jako utahování šroubu dlátem no a ta jedna návštěva denně přecejen někdy není.
Anonymní
Profil *
koukám že jsem nečetl pozorně, popisované řešení už se vyskytlo v prvním příspěvku :-))
23k_
Profil *
Webcron jede úplně v klídku. Zatím ho používám již 2 měsíce (8x voláno) a v klidu
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0