Autor Zpráva
Holi-cz
Profil *
Zdravím, mám jeden problém. (Ovládám jen středně HTML). Pro domácí použití (na web budu mít přístup jen já) jsem zkopíroval kód na upload souborů.
<form action="#" method="post" enctype="multipart/form-data">
      <input type="file" name="fupload">
      <input type="submit" value="Nahrát">
    </form>
<?php
if (isset($_FILES['fupload']))
  {
    if($_FILES['fupload']['type']=="application/octet-stream"){ // Pokud soubor bude mít kocovku .php, upload se neprovede a vypíše hlášku
    echo "Soubory s příponou PHP jsou zakázány!"; // Která je zde
    }else{ // Pokud soubor není PHP, script se provede
    $slozka = "soubory"; // Zde si napište svojí složku, do které se budou soubory ukládat (bez lomítka)
    $cil = $slozka . "/" .$_FILES['fupload']['name']; // Toto je proměnná $cil, která obsahuje adresář, kde se má soubor uploadovat a taky název souboru.
    $nazev_souboru = $_FILES['fupload']['tmp_name']; // Zjistí dočastné umístění souboru
    $copy = move_uploaded_file($nazev_souboru, $cil) // A tady zkopíruje soubor z dočastného umístění do cílového souboru a složky
      or die ("Přenesený soubor nelze zkopírovat"); // A pokud se nepovede, tak vypíše tuto hlášku
    chmod ($cil, 0644); // Ještě na soubor vyhodíme funkci chmod, která změní jeho práva na maximum, pokud by soubor psal chybu změňte 0644 na 0777
    if($copy == true){ // Pokud se kopírování provede úspěšně
      echo "Soubor " .$_FILES['fupload']['name']. " byl úspěšně nahrán na server.\n<br><a href=\"$cil\">Jdi na soubor</a>";
    }else{
      echo "Soubor nemohl být nahrán.\nPočet chyb: " . $_FILES['fupload']['error'];
    }
    }
  }
?>

Upload funguje jak má, ale když nahraji ten soubor, vyskočí okénko "Přejít na soubor" přejdu na něj o.k. ... jenže ve ftp není ... (podle adresy a nastavení složky kde by měl být) .... proč? jak opravit? předem díky holi-cz
SkIpPeR
Profil
Je na serveru ta složka na řádku 11? mám nastavené práva na 777?
Holi-cz
Profil *
Zajímavé. Díky, chmod jsem měl na 7777 fachá díky :)
Holi-cz
Profil *
Zakřiknuto. Staré soubory jsou tu ale nové už se neobjevují

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0