Autor Zpráva
Tomasekkk
Profil *
Zdravím všechny odborníky. Jelikož nejsem až tak pokročilý a tápu v některých věcech. Rád bych se zeptal na následující věc. Chystám se udělat administraci pro přidávání výrobků a to tak, že při zadávání názvu, popisu, fotografie apod. bych chtěl nabídnout možnost pomocí checkboxu vybrat do jakých kategorií (ID kategorie) bude zboží přidáno. Vždy jsem to řešil složitěji, že jsem přes OPTION a výběr výrobku přidával zboží do kategorie po jednom, teď bych chtěl udělat to, že při odeslání přes submit se mi při vykonávání insertu do mysql (název, popis apod.) přidají taktéž nové záznamy do tabulky kategorie, tzn. pokud zatrhnu např. 6x checkbox podle ID kategorie, mělo by mi to udělat 6x určitý INSERT, tuším, že se to dalo dělat pomocí proměné nazev[X], ale bohužel nevím jaký script přesně k tomuto přiřadit. Mockrát Vám děkuji a omlouvám se za tento možná pro někoho nesrozumitelný příspěvek (dotaz), když tak upřesním :-) Tomáš
Tomashekk
Profil
dej tam např. cyklus for ;)
neco jako
for($i=0;$i<$pocet_vybranych_checkboxu;$i++){
$sql= "INSERT INTO `` ('categorie'....) VALUES ('".$_POST['checkbox']."')";
}


snad jsi to pochopil (nevim zda by to vice lidi resilo jako ja :)
Tomasekkk
Profil *
No dekuji, jen bych potreboval vědět jak zjistit počet právě vybraných checkboxů, když nevím kolik jich bude vybráno :-(
Keeehi
Profil
Tomasekkk:
Použij:
foreach()
Tomasekkk
Profil *
Opravdu tak daleko nejsem, vše bych si dohledal, ale foreach a checkbox to nebudu kamarád, zkusím teda použít kamaráda google a spojení foreach a checkbox ... Ale i tak díky za nakopnutí
Keeehi
Profil
Tomasekkk:
Nebo klikni na odkaz, který se v mém příspěvku vytvořil. Je to sice v angličtině, zato je to oficiální zdroj ;-)
Tomashekk
Profil
Tomasekkk:
super, teď si nás budou lidi plést :D
Tomasekkk
Profil *
Keeehi:

Ojjj, uz jsem na to klikl, ale musím říct, že z toho počet zatrhlých checkboxů nedostanu asi a navíc asi nedostanu i to, aby se udělal pro každý zatrhnutý checkbox onen insert s urcitým ID, který ten checkbox obsahuje :-( Zkusím si s tím potom nějak polámat hlavu ;o)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0