Autor Zpráva
Vlada
Profil
Zdravím , zasekl jsem se ted u jednoho problému , dělám na svých stránkách vkládání takových článku a při vložení se vloží jen takovy nahled clanku s odkazem na cely clanek a v rohu by mel byt zmenseny obrazek ktery se tam uploaduje ... precetl jsem snad vsechny stranky pro vkladani obrazku a skousel jsem to vlozit do tech svych ale ani jednou mi to nefungovalo .. zatim by mi i bohate stacilo aby se to nejak ulozilo do mysql asi nejspis jen url adresa ktera by se pak sama vlozila do toho nahledu a zmensila ... moje stranka s addprispevek.php vypada takto:

<form action="doaddprispevek.php" method="post">
<table>
    <tr>
        <td><label for="pName">Nadpis</label></td><td><input type="text" name="pName" size="150" maxlength="150" /></td>
    </tr>
    <tr>
        <td><label for="pAutor">Autor</label></td><td><input type="text" name="pAutor" size="100" maxlength="100" /></td>
    </tr>
    <tr>
        <td><label for="pObsah">Obsah</label></td><td><textarea name="pObsah" cols="113" rows="20"></textarea></td>
    </tr>
   
    <tr>
        <td colspan="2" align="right"><input type="submit" name="submit" value="Odeslat článek" /></td>
    </tr>
  </table>
</form> 


a stranka doaddprispevek.php vypada takto :

<?php session_start(); 
if (isset($_SESSION["user"])) {
?>
<?php
include("includes/functions.php");

if (isset($_POST['submit']))  {
  if (isset($_POST['pName'])) {
    addPrispevky($_POST['pName'],$_POST['pAutor'], nl2br($_POST['pObsah']));
    header("Location: prispevky.php");  
  } else  { 
            echo "Prosím zadejte nazev prispevku";
            include("addprispevek.php");
          }
} else {
    header("Location: addprispevek.php");
}
?>
<?php
} else {
    header("Location: login.php"); 
}?>


moje functions.php pro funkci addPrispevky :

function addPrispevky($prName, $prAutor, $prObsah)
{


    $query = mysql_query("INSERT INTO prispevky VALUES(null,'$prName','$prAutor','$prObsah',now() )") or die (mysql_error());


}



... opradu si nevím rady , jak do toho kodu vlozit nejaky upload obrazku ktery by se treba sam odeslal s tim jak se potvrdi tlacitko submit na odeslani celeho clanku ( tim myslim ze u toho vyberu toho obrazku nebude jeste zvlast tlacitko na ulozit obrazek ale ze ten obrazek se odesle do mysql(url) i s tim clankem ) , opravdu nevím jak to vlozit do tohoto meho kodu nebo jestli to mam psat jako novou funkci skousel sem ruzne navody na internetu podle clanku ale nic mi nefungovalo asi jsem to spatne pochopil , sem u tohodle problemu zasekly uz 3 den tak skousim napsat tady..( podotýkám že jsem začátečník ) , moc děkuju předem za jakoukoliv radu nebo kritiku ....
Alphard
Profil
Do formuláře přidejte <input type="file"> a doplňte správné enctype. Inspirujte se třeba na http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=310, tamní kód je funkční.
Serverová část může být klidně v addPrispevky(), nebo zvlášť. Postup bude takový, že soubor někam uložíte a do databáze vložíte jeho jméno.

Zmenšení obrázku doporučuji implementovat až bude fungovat upload.

Jestli se to nepovede, tak sem dejte váš kód a snad ho opravíme.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0