Autor Zpráva
lukasxxxk
Profil *
Dobrý den. Mám výpis článků z DB, který mi funguje zde http://zkouskylukas.g6.cz/cms/ Po najetí na titulek chci aby se článek zobrazil v novém okně podle ID, mám připraveno toto v souboru clanek.php, ale nevím proč to nic nezobrazí, ani nevypíše žádnou chybu :/. Budu vděčný za každou radu
<?php
 require_once('admin/db.php');
  
  $query = MySQL_Query("SELECT * FROM clanky WHERE clanky.id_clanku = '{$_REQUEST['ID']}'") or die (mysql_error());
  
  while($zaznam=mysql_Fetch_array($query))
  {
  echo "".$zaznam["nazev"]."</b><br />".$zaznam["uvodnik"]."<br /> ".$zaznam["telo"]."</p><br /><br /><br />\n";
  
  }
 ?>
dad
Profil *
Zkus to ... WHERE id_clanku = {$_REQUEST['ID']} ...
lukasxxxk
Profil *
Bohužel nepomohlo to...kdyby to aspon vypsalo nějakou chybu abych věděl proč to nejde... :/
panther
Profil
lukasxxxk:
co mysql_num_rows($sql)? Vrátí to nějaký řádek? Je v DB záznam s požadovaným ID ve sloupci „id_clanku“?
Keeehi
Profil
lukasxxxk:
PHP je case sensitive u proměnných, takže $_REQUEST['ID'] není to samé jako $_REQUEST['id']

Když už jsem v tom byl, tak jsem ti v tom opravil i bezpečnostní díru.

<?php
require_once('admin/db.php');
$query = MySQL_Query("SELECT * FROM clanky WHERE id_clanku = ".(int)$_GET['id']." LIMIT 1") or die (mysql_error());
$zaznam=mysql_Fetch_array($query);
echo "<b>$zaznam[nazev]</b><br />$zaznam[uvodnik]<br />$zaznam[telo]</p><br /><br /><br />\n";
?>

Jinak kdyby ti PHP vypisovalo všechny chyby, tak by se ti u té tvé bouřilo. (undefined index) Pokud chceš zapnout vypisování všech chybových hlášek, zkus na začátku scriptu použít error_reporting(E_ALL);
lukasxxxk
Profil *
Díky moc, to už šlape dle představ ;) Jinak děr tam bude asi víc, jsem spíš začátečník a tak zkouším :)..

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0